banner277

TRABZON ÇİMENTO AKOLUK'A TAŞINIYOR

Haber : Ömer Altıntaş www.trabzonhaber24.com Trabzon Aşkale Çimento Akoluk'ta yapacağı tesisin ardından Değirmendere'de ki fabrikasını sökmeye başlayacak.

TRABZON ÇİMENTO AKOLUK'A TAŞINIYOR

 TRABZON ÇİMENTO AKOLUK'A TAŞINIYOR 

Haber : Ömer Altıntaş  www.trabzonhaber24.com

 Trabzon Aşkale Çimento Akoluk'ta yapacağı tesisin ardından Değirmendere'de ki fabrikasını sökmeye başlayacak.

Konuyla ilgili konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Çimento Fabrikasının taşınacağı Akoluk bölgesinde ki yerde kurulacak tesisinle ilgili, "Bu temin ettiği yerde bütün çalışmalar; ilgili bakanlıklar ve kuruluşlarca düzenlendi. Sayın Ortahisar İlçe Belediye Başkanımız ve Belediye Meclisine konuyu iletmiş bulunmaktayız. Ortak görüş devam etmesi yönündedir. Oraya kurulacak olan tesisin niteliği tamamen, toz çimento öncesi klinker denilen malzemenin işleneceği tesistir. Şuan da Aşkale Çimento'nun Değirmendere'de ki faaliyetleri sıfırlanmış konumdadır. O yerin temini ile denilen tesisisin kuruluş cihetine gidilecek. Mevcut yerinde ki çimento fabrikası tesisleri sökülecektir" dedi.

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç ise, " Şehrimizin ekonomisine, önemli bir katkı sağladı. Sağlamasının da devamını istiyoruz. Bu düşünce  ile hareketle süresi dolan bu fabrikamızı bir şekilde hem istihdam, hem de ekonomik değer yönüyle şehrimizde ki yatırımının devamını sizlerin de uygun görüşünü bizde benimsedik. Bu doğrultuda, sizin de ifade ettiğiniz üzere çevresel sorunu hemen hemen yok denecek kadar, bir fabrika mahiyetinde olmamakla beraber, yatırımcının yine ilimiz sınırları içinde, fabrikada ki çalışanların da mağduriyetini en aza indiricek şekilde, bir alternatif yatırımını şuan da meclisimizde imar yönüyle geçirmek istiyoruz. Bazı basın yayın organlarında maalesef, gerek Büyükşehir Belediye Başkanımızın, gerek Ortahisar İlçe Belediye Başkanı olarak şahsıma atfen, Çimento Fabrikasının süresi dolmasına rağmen hala faaliyeti devam ediyor algısı yaratılarak sanki bizim bu irademizi bir savsaklanması yönünde hem şahsıma hem de Büyükşehir Belediyesine ve meclisimize böyle atıflar duymaktayız. Bunları şiddetle reddettiğimi.. Gerek Büyükşehir, gerek Ortahisar olarak fabrikamızın süresi dolmasına müteakip en kısa zamanda, zaman kaybetmeksizin meclisimizin gündemine getirdiler. Bu konuda ki ithamları şiddetle reddediyoruz. Yatırımcının bacasız, mini fabrika niteliğinde yatırımın şehirde devamıyla, şehre katkı sağlayacaktır. Bu yatırımın süratle orada başlayıp, mevut yerinden sökülerek bu konuda ki hedefimizin gerçekleşeceğini düşünüyorum." diye konuştu. Çimento fabrikasının yerinde ne tür planlama yapılacağı şeklinde ki soruya ise Gümrükçüoğlu, bölgenin imarda  ticari alan olduğunu ve kararın müteşebbise ait olduğunu ifade etti.
Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2016, 21:58
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273