banner277

Trabzon Barosu’ndan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Trabzon Barosu Başkanı Av.Sibel Suiçmez imzalı yayınladığı 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajında

Trabzon Barosu’ndan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı
banner232


30 Ağustos 1922 tarihinde zaferimizle sonuçlanan Büyük Taarruz, bir milletin emperyal güçlere karşı verdiği bağımsızlık mücadelesinin inançla, azimle ve askeri dehayla kazanıldığı; kurtuluşumuzun, kuruluşumuzun ve Cumhuriyetimizin temelidir.
​Eşsiz bir mücadele sonucunda kazanılan bu zaferle tüm dünyaya Türk Milleti'nin özgürlük ve bağımsızlık duygularının gücü gösterilmiştir. 
​Cumhuriyetimizin kurucusu, Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının vermiş olduğu mücadeleyle sonuçlanan Büyük Taarruz sadece Türk tarihi açısından önem arz etmekle kalmamış; vatanımızın birliği, milletimizin özgürlüğü ve bağımsızlığı için yazılan bu destan; ezilen, sömürülen uluslar için de mücadele ışığı olmuştur. 
​Trabzon Barosu olarak; vatanımızın birliği, bütünlüğü, bağımsızlığı ve ulusumuzun özgürlüğü için bugün de aynı duygu ve kararlılığı taşıdığımızı ifade ediyoruz. 
​30 Ağustos Zafer Bayramımızı büyük bir coşkuyla kutluyor, Türk Bayrağımız altında, Türkiye Cumhuriyeti Devletimizde özgür ve bağımsız olarak yaşamamızı sağlayan bu destanı yazan Başkomutanımız, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi minnet ve saygıyla anıyoruz. 
 

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273