Trabzon Barosu'ndan ''15 Temmuz Darbe Girişimi'ne Kınama''

Trabzon Barosu'ndan ''15 Temmuz Darbe Girişimi'ne Kınama''
banner232

Trabzon Barosu'ndan ''15 Temmuz Darbe Girişimi'ne Kınama'' 

Trabzon Barosu Başkanı Av.Sibel Suiçmez imzalı gönderilen mesajda ''Fetö/Pyd Tarafından yapılan darbe Girişimini bir kez daha kınıyoruz dendi. 

DEMOKRATİK, LAİK VE SOSYAL HUKUK DEVLETİMİZİ ORTADAN KALDIRMAYA YÖNELİK FETÖ/PYD TERÖR ÖRGÜTÜ TARAFINDAN YAPILAN DARBE GİRİŞİMİNİ BİR KEZ DAHA KINIYORUZ.
ÜLKEMİZİ KARANLIĞA GÖTÜRME ÇABASI İÇİNDE OLANLARI HALKIMIZ HİÇBİR ZAMAN AFFETMEYECEKTİR. ADİL YARGILANMA HAKKINA VE HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜ İLKESİNE BAĞLI KALINARAK, BU DARBE GİRİŞİMİNDEN SORUMLU OLANLARLA MÜCADELE ETKİN, SAMİMİ VE KARARLI BİR BİÇİMDE SÜRDÜRÜLMELİDİR.
ÜLKEMİZİ KAOSA SÜRÜKLEMEYE YÖNELİK YAPILAN BU DARBE GİRŞİMİ HALKIMIZ VE SİLAHLI KUVVETLERİMİZİN DEMOKRASİMİZE VE CUMHURİYETİMİZE SAHİP ÇIKMASIYLA ENGELLENMİŞTİR. 15 TEMMUZ 2016’ YA GELİNEN SÜREÇTE YAPILAN HATALARLA YÜZLEŞMELİ, AYNI HATALAR TEKRARLANMAMALIDIR. DEVLET HİÇBİR ZÜMREYE, CEMAATE, KURUMA AYRICALIK TANIMAMALI, LİYAKAT İLKESİNE SIKICA UYULMALIDIR.
15 TEMMUZ 2016 DARBE GİRİŞİMİNİ ENGELLERKEN VEFAT EDENLERİ RAHMETLE, YARALILARI MİNNETLE ANIYORUZ. TRABZON BAROSU OLARAK DEMOKRATİK, LAİK, SOSYAL, HUKUK DEVLETİMİZİ YIKMAYA YÖNELİK HER TÜRLÜ GİRİŞİMİN KARŞISINDA OLDUĞUMUZU, OLACAĞIMIZI BİR KEZ DAHA KAMUOYUYLA PAYLAŞIYOR, SAYGILAR SUNUYORUZ.


 
                                                             
                                                                                     

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273