banner164

TMMOB YEŞİL'İME SUYUMA DEREME YAYLAMA DOKUNMA DEDİ PROTESTO ETTİ

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Trabzon Şube temsilcileri, mesleklerine sahip çıkma adına Makine Mühendisleri Odası binası önünden Atatürk Alanı’na kadar tulum eşliğinde yürüyerek basın açıklaması yaptı.

TMMOB YEŞİL'İME SUYUMA DEREME YAYLAMA DOKUNMA DEDİ PROTESTO ETTİ
banner232

TMMOB YEŞİL'İME SUYUMA DEREME YAYLAMA DOKUNMA DEDİ PROTESTO ETTİ

Bu gün Trabzon Meydan'da Yine Protesto vardı ,Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Trabzon Şube temsilcileri, mesleklerine sahip çıkma adına Makine Mühendisleri Odası binası önünden Atatürk Alanı’na kadar tulum eşliğinde yürüyerek basın açıklaması yaptı.

24 oda temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda mühendisin katıldığı yürüyüşte göstericiler, ‘Ülkemize, halkımıza, mesleğimize sahip çıkıyoruz’ pankartı açarak ‘TMMOB susmadı susmayacak’ sloganları attı.

Grup adına TMMOB Yürütme Kurulu üyesi Mehmet Torun, yaptığı açıklamada 14 Şubat’ta Ankara’da yapılacak olan TMMOB Olağanüstü Genel Kurulu’na gideceklerini hatırlatarak, “Ülkemize, halkımıza, mesleğimize sahip çıktığımız için Ankara’ya yürüyoruz. Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği'ne bağlı 24 odanın yüzlerce biriminden temsilcilerinin dün Türkiye’nin dört bir tarafından, altı ana kol üzerinden başlattığı Ankara yürüyüşümüzün ikinci günündeyiz. Ankara’ya AK Parti iktidarının TMMOB yasası ile imar, iskan ve tabiat varlıkları ve çevre yasalarında yapmayı planladığı rant amaçlı değişiklikleri protesto etmeye, örgütsel birliğimizi ve mücadele kararlılığımızı pekiştirmeye 14 Şubat’ta Ankara’da toplanacak olan TMMOB Olağanüstü Genel Kurulu’n da buluşmaya gidiyoruz. Serbest çalışan mimar, mühendis, plancıların haksız rekabete ve işsizliğe sürüklenmesini kabul etmediğimiz için yürüyoruz” dedi.

Protestoya CHP Teşkilatından kadın Kolalrı ve diğer üyeler iştirak etti.
Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2016, 02:49
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner254

banner253