SİLVAN'DA TEMİZLİK TAMAM ASKER BİRLİĞİNE DÖNDÜ

Haber : Ömer Altıntaş / Melek Çakır www.trabzonhaber24.com Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'nde, açılan hendeklerin kapatılması ve terör örgütü mensuplarının etkisiz hale getirilmesi amacıyla 12 gün önce ilan edilen sokağa çıkma yasağı dün kaldırıldı.

SİLVAN'DA TEMİZLİK TAMAM ASKER BİRLİĞİNE DÖNDÜ

 SİLVAN'DA TEMİZLİK TAMAM ASKER BİRLİĞİNE DÖNDÜ

 

Haber : Ömer Altıntaş / Melek Çakır  www.trabzonhaber24.com

Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'nde, açılan hendeklerin kapatılması ve terör örgütü mensuplarının etkisiz hale getirilmesi amacıyla 12 gün önce ilan edilen sokağa çıkma yasağı dün kaldırıldı. Polis ve askerin ortak operasyonunda 3 mahallede açılan hendekler kapatıldı. Operasyona tanklarla destek veren askerler de kışlalarına geri döndü. 15 PKK'lının etkisiz hale getirildiği operasyonlarda, 1 teğmen ve 2 polis şehit oldu. Operasyonlar sırasında, silah, bol miktarda mühimmat ve patlayıcı ele geçirildi. 3 mahallede açılan 22 hendek kapatılırken, barikatlar kaldırıldı.

ZARAR ÖDENECEK 

Hendek içerisine ve çevresine tuzaklanan patlayıcılardan 12'si çatışmalarda patlarken, 4'ü yerinde, 8'i de güvenli alanda imha edildi. 22 kişi gözaltına alındı. Operasyonlarda 4 Kaleşnikof tüfek, 2 tabanca, 1 tüfek, 5 av tüfeği, 1 el yapımı bomba, 1 roketatar, 5 adet roketatar mühimmatı, 20 kilogram patlayıcı madde ele geçirildi. Valilik de, PKK'lı teröristler ve yandaşları tarafından vatandaşlara ait yerlere verilen zararlar için Silvan Kaymakamlığı'nca ödeme yapılacağını açıkladı.

Operasyonlarda, el yapımı bombalar ve roket atarlar ile çok sayıda mühimmat ele geçirildi.
Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2015, 20:23
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273