banner277

SARP SINIRINDA NARKOTİK KÖPEĞİ GEÇİT VERMEDİ

Haber : Ömer Altıntaş www.trabzonhaber24.com Türkiye'nin Kafkaslar'a ve Orta Asya ülkelerine açılan kapı olan Sarp Sınır Kapısı'nda 2016 ilk aylarında piyasa değeri yüksek olan sigara ve alkol narkotik köpeği Donna sayesinde ele geçirildi.

SARP SINIRINDA NARKOTİK KÖPEĞİ GEÇİT VERMEDİ

 SARP SINIRINDA NARKOTİK KÖPEĞİ GEÇİT VERMEDİ 

Haber : Ömer Altıntaş  www.trabzonhaber24.com  

Türkiye'nin Kafkaslar'a ve Orta Asya ülkelerine açılan kapı olan Sarp Sınır Kapısı'nda 2016 ilk aylarında piyasa değeri yüksek olan sigara ve alkol narkotik köpeği Donna sayesinde ele geçirildi.
Sarp Sanır Kapısı’nda gerçekleştirilen operasyonlarla ilgili olarak Artvin Vali Yardımcısı Mehmet Ali Öztürk, "Sarp gümrük sahasında yılın ilk aylarında yasa dışı yollarla Gürcistan'dan Türkiye'ye sokulmaya çalışılan maddi değeri yüksek olan sigara ve alkol ele geçirildi. Narkotik köpekler sayesinde uyuşturucu ve buna benzer kokulu maddelerin bulunmasında büyük kolaylık sağlanıyor” dedi.
Öztürk, Sarp Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerince özverili ve titiz çalışmalar yapıldığını da belirtti.
Öte yandan, UYAP yakalaması bulunan bin 918 kişinin adliyeye sevk edildiğini ve bu kişilerden 240'ının tutuklanarak cezaevine gönderildiği öğrenildi.
Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2016, 00:55
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273