banner277

Şalpazarı İlçesinden Giresun Dereli İlçesine Yardım

Günler öncesinde Meteoroloji Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan sağanak yağış ve sel baskınları uyarısına rağmen metrekareye 137 kg yağışın düştüğü Dereli ilçesinin Akkaya Deresi'nin taşması sonucu Giresun tarihinin belkide en büyük sel felaketinin yaşanmasına neden oldu.

Şalpazarı İlçesinden Giresun Dereli İlçesine Yardım
banner232

Giresun'daki selde 9 kişi hayatını kaybetmiş 7 kişi hala kayıp.  Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız bütün bunlardan sonra Şalpazarı halkı olarak Giresun'a 3 kamyon yardım götürdü. Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurkız,Mahalle Muhtarları ,Şalpazarı Esnafı ve Belediye Meclis Üyelerinin ortaklaşa düzenledikleri yardımları Dereli’de Belediye Başkanı Zeki Şenlikoğlu'na teslim etti. Başkan Kurukız Derelide Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat kurum,Giresun Milletvekili Sabri Öztürk Giresun Belediye Başkanı  Aytekin Şenlikoğlu ile bir müddet görüştü. Görüşme sonrası Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız şu açıklamayı yaptı. 

Başkan Kurukız ; Bugün Dereli’de Belediye Başkanımız Dostum arkadaşım sayın Zeki Şenlikoğlu dereli esnafı ve ilçe halkıyla beraber olduk, ilçe halkına geçmiş olsun temennilerini ilettik. Şalpazarı Belediyemizin muhtarlarımızın ve ilçe halkımızın imkanları ölçüsünde toplanan yardımlarını üç arabalık bir ekiple Dereli Belediyemize ilettik. Katkı veren tüm ilçe halkımıza teşekkür ederim. Devletimizin tüm imkanlarının seferber olduğu Derelide Çevre ve Şehircilik Bakanımız sayın Murat kurum,Giresun Milletvekili Sayın Sabri Öztürk Giresun Belediye Başkanı sayın Aytekin Şenlikoğlu ile birlikte görüşlerimizi paylaştık. Tekrardan çok geçmiş olsun Dereli Giresun. Rabbim beterinden saklasın.

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273