banner164

Mustafa Kemal Atatürk’ü Rahmet ve Minnetle Anıyoruz

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Zorluoğlu mesajında, "Cumhuriyetimizin kurucusu ve bağımsızlığımızın mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebediyete intikalinin 81'inci yılında rahmet ve minnetle anıyoruz" dedi.

Mustafa Kemal Atatürk’ü Rahmet ve Minnetle Anıyoruz
banner232

Başkan Zorluoğlu mesajında şunları kaydetti: "Aziz milletimiz, Gazi Mustafa Kemal önderliğinde 1919'da başlayıp, 1923'te Cumhuriyeti kurarak taçlandırdığı büyük mücadelede; bizleri vatansız bırakmak isteyenleri kanıyla, canıyla, yüreğiyle durdurmuştur. Ülkemizin kurtuluşu için verdiği büyük mücadele ile dünyaya örnek olan Mustafa Kemal Paşa, bu mücadelesiyle Türk'ün gücünü bir kez daha âleme göstermiştir. Genç nesillere emanet ettiği ve 'en büyük eserim' diye nitelendirdiği Türkiye Cumhuriyeti, günümüzde ileri bir demokrasi anlayışıyla taçlanmış olarak, yine onun gösterdiği hedefler dâhilinde varlığını devam ettirmektedir."

Gelecek nesillerin de aynı şuur ve inançla bu kutsal emaneti devralacaklarına, Türkiye Cumhuriyetini çok daha müreffeh bir devlet haline getireceklerine inancının tam olduğunu aktaran Zorluoğlu mesajını şu şekilde tamamladı: "İstiklal mücadelemizde vatanını ve bayrağını kahramanca savunan, tüm zorlu koşullara rağmen geleceğine ve iradesine sahip çıkan aziz milletimiz, bugün de ülkemize yönelik tüm saldırıları bozguna uğratacak azim ve kararlılığa sahiptir. Bu vesile ile bu ülkeyi bizlere yurt olarak bırakan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnet ve şükranla anıyoruz."

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner249

banner160

banner254

banner273