banner164

MHP İl Başkanı Tarım''Refik Kurkız'a Yapılan Linç Girişimi Gereksiz ve Yanlış''

MHP Trabzon İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım bir basın bildirisi yayınlayarak Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurkız hakkında yapılmakta olan linç girişimine dur dedi.

MHP İl Başkanı Tarım''Refik Kurkız'a Yapılan Linç Girişimi Gereksiz ve Yanlış''
banner232

MHP İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım Birldirisinde ; SON GÜNLERDE SAYIN SÜLEYMAN SOYLU bakanımızın yaptığı bir açıklamayı sayfasında alkışlayarak paylaşan Şalpazarı Belediye başkanımız REFİK KURUKIZA'a karşı başlatılan linç kampayasını çok gereksiz ve yanlış bulmaktayız. İyi parti il başkanın genel başkanını savunma refleksini doğru buluyor ve çokda önemsiyorum, sadece söylemek istiyorum ki Soylu Bakanımızın söylemek istediğinin karşılığı toplumda yaratılan algıyla bir değildir. nerenize battı kelimesi size niye dokundu anlamındadır. Biz niyet okumuyoruz bu durum kesinlikle böyledir. Bakanımız bilmezmi ki, Refik kurukız bilmezmi ki, Kadın Anadır, kadın yardır kız kardeştir kız evlattır. söylenen size ne battı kelimesi cinsiyet ayırımı gözetilerek söylenen bir söz değildir. Olay sadece mecrasından çıkarılmıştır. Belediye Başkanımız Refik Kurukız'ın mutluluk duyup sayfasından alkışladığı kısım ise bir ülkücü hassasiyet neticesinde terör örgütleriyle iç içe olan Demirtaş'a verilen muhalefet desteğinin bakanımız tarafından 82 milyonun karşısında dile getirilmesi sonucundadır. İşin bu kısmı aslında bütün MHP camiasının alkışını almıştır da Refik Kurukız bu işin sesi olmuştur. Bu durum üzerine kurt işareti üzerinden yapılan eleştiriye de açıklık getirerek bu konunun kapanmasını arzu ediyorum. sevseniz de sevmeseniz de Tayyip Erdoğan bu ülkenin CUMHURBAŞKANI, yanına giderken saygımızın gereği kendisine kurt işareti yapmadan önce, yapmak istediğini söylemesi gerektiğini söyleyen kişi il başkanı olarak şahsımdır. Yapabilirmiyimle, yapmak istiyorumun arasındaki farkı Edep, ahlak, makama ve mevkiye olan saygı kapsamında ele aldığımızda sorun çözülmüştür. TÜRK milletinin kalbi olan MHP camiası zaten bu durumu bu mealde değerlendirmiş ve takdir etmiştir. Başka türlü düşüncelerinde bizim için hiç bir değeri yoktur.
Trabzon'un evladı olan Sayın SOYLU bakanımıza icraatlarından dolayı, yaptıklarının milletimizin talebini ve ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olduğu sürece desteklemeye devam edeceğiz. Ülkücü harekete yakışan bu kadar zor ve hayati bir görevi üstlenmiş, işini başarıyla götüren bir şahsiyetin yanında durmak, moral vermek, motivasyon sağlamaktan başka hiç bir şey olamaz. Terörist eylem ve söylemlere açıktan ve dolaylı destek verenlerde, bu marazi düşüncenin karşısında aslanlar gibi duranların da artık toplum tarafından bilindiği bir gerçektir. Çok iyi tanıdığım İyi Parti İl Başkanı da en az benim kadar vatanseverdir. Özellikle Trabzon'da tabandaki insanlarımızın hangi partiden olursa olsun bu konuda birbirinden hiç bir farkı yoktur. Hepsi vatanına, bayrağına ve DEVLETİNE sahiptir.

Bekir Sıtkı TARIM

MHP. TRABZON İL BAŞKANI.

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner254

banner273