banner277

KAYMAKAM ALPER BALCI KUR'AN ÜZERİNE YEMİN EDEREK GÖREVİNE BAŞLADI

Haber : Ömer Altıntaş www.trabzonhaber24.com Eski Trabzon Maçka Kaymakamı Ürgüp Kaymakamı Alper Balcı Kendi Özel İsteği ile Eskiden olduğu gibi PKK Terör Örgütüne karşı savaşmak Ülke topraklarını korumak için İçişleri Bakanlığı tarafından Gönderildiği Cizre'de Kur'an Üzerine Yemin ederek Vatan Savunmasına başladı .

KAYMAKAM ALPER BALCI KUR'AN ÜZERİNE YEMİN EDEREK GÖREVİNE BAŞLADI

 KAYMAKAM ALPER BALCI KUR'AN ÜZERİNE YEMİN EDEREK GÖREVİNE BAŞLADI 

Haber : Ömer Altıntaş  www.trabzonhaber24.com  

Eski Trabzon Maçka Kaymakamı Ürgüp Kaymakamı Alper Balcı Kendi Özel İsteği ile Eskiden olduğu gibi PKK Terör Örgütüne karşı savaşmak Ülke topraklarını korumak için İçişleri Bakanlığı tarafından Gönderildiği  Cizre'de Kur'an Üzerine Yemin ederek Vatan Savunmasına başladı .

 Cizre'deki operasyonlarda, teröristlerin karargah olarak kullandığı evlere ve sokaklara patlayıcı döşedikleri, sobaya bomba yerleştirdikleri, yatak odası ve kalorifer peteğine el yapımı patlayıcı tuzakladıkları belirlendi.
 
Cizre İlçe Jandarma Komutanlığı'nın gerçekleştirdiği arama tarama operasyonlarında, Kaymakam Alper Balcı'nın bulduğu Kur'an-ı Kerim'i öpüp başına koyduğu anlar görüntülendi.
 
Hendeklerin kazıldığı, barikatların kurulduğu pek çok sokak ile evin patlayıcılarla tuzaklandığı, teröristlerin aynı sokakta yer alan sıralı evlerin arasında geçişleri sağlayacak tüneller kazdığı ve bu tünellere metrelerce kablo döşeyerek el yapımı patlayıcılar yerleştirdikleri tespit edildi.
 
Arama ve tarama faaliyetlerinde ise teröristlerin kullandığı roketatar, bomba, sobanın içine yerleştirilmiş piknik tüpü ve patlayıcı düzeneği ile çok sayıda silah ve mühimmat ile multikopter ele geçirildi.
Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2016, 22:21
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273