İYİ Partili Örs “Çocuklu Anneler Resmî İzinli Sayılsın”

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs, kamu ve özel sektörde çalışan çocuklu ailelerde annelerin resmi izinli sayılmasını istedi.

İYİ Partili Örs “Çocuklu Anneler Resmî İzinli Sayılsın”
banner232


Örs, konu ile ilgili TBMM’de yaptığı konuşmada, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca alınan kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamileler, yasal süt izni kullananlar, engelliler ve yönetici olmayan 60 yaş ve üzerinde çalışanların 16 Mart 2020 tarihinden itibaren on iki gün idari izinli sayılması kararını doğru bulduğunu söyleyerek, anne-babası çalışan çocukların durumuna dikkat çekti.

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Örs konuşmasında: “Korona virüsü tedbirleri kapsamında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımızca alınan bir kararla kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamileler, yasal süt izni kullananlar, engelliler ve yönetici olmayan 60 yaş ve üzerinde çalışanların 16 Mart 2020 tarihinden itibaren on iki gün idari izinli sayılacağı duyurulmuştu. Bu doğru ve isabetli bir karardır. Bu noktada anne-babası çalışan çocukların bir durumuna yüce Meclisimizin dikkatini çekmek isterim. Türkiye'nin birçok bölgesinde anne-babası çalışan çocuklar sabahları nenelere, dedelere bırakılır. Yani çocuklar gün boyu, bazen de yatılı şekilde riskli grup olan nenelerde, dedelerdedir. Bu durumu dikkate alarak çocuklu ailelerin anne-baba çalışanlarından birine ve özellikle anneye sadece kamuda değil, özel sektörde de resmî izin verilmesinin de doğru olacağını düşünüyor. Bu talebi yüce Meclise arz ediyorum.” dedi.

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273