banner164

İYİ Parti İl Başkanı Kuvvetli''Bu Müptezelin Kanından Şüphem Var''

İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Azmi Kuvvetli ve MHP İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım'ın baskısı sonucu Atatürk'e hakaret ettiği iddia edilen Çaykara Dernek Pazarı Derneği Başkanı Dr.Ahmet Zengin İstifasını açıkladı.

İYİ Parti İl Başkanı Kuvvetli''Bu Müptezelin Kanından Şüphem Var''
banner232

BU MÜPTEZELİN KANINDAN ŞÜPHE EDİYORUM 

Dr.Zengin'in istifası sonrası İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Azmi Kuvvetli şu açıklamayı yaptı .Çaykara-Dernekpazarı Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Dr. Ahmet Zengin, kişisel sosyal medya hesabı Facebook üzerinden yaptığı paylaşımlarda Atatürk ve Cumhuriyet düşmanlığı yapmıştır. 

ÇAYKARA DERNEKPAZARI DERNEĞİ İLE HİÇ BİR SORUNUMUZ YOKTUR 

Bu zatın 19 Mayıs Bayramı’nı bayram olarak kutlayanlara yönelik ağır küfürler sarfetmesi,Türk milletini ayrıştırarak halkı kin ve düşmanlığa sevk etmesi ve tahrik suçu sebebiyle dernek başkanlığından istifa etmesini talep ettik.Bu müptezelin dernek başkanı olarak kalması Çaykara ve Dernekpazarı nüfusuna kayıtlı hemşerilerimizi, Derneğimizi ayrıca dernek yöneticilerini topluca zan altına bırakmıştır.Bu herkesin malumudur. Bu sebeplerden dolayı istifa talebimizi bütün siyasi düşüncelerden arı olarak yaptığımızı kamuoyuna bildirdik. Derneğimizin kurulduğu günden beri yaptığı hizmetler her türlü takdirin üstündedir. Dolayısı ile sarfedilen sözler derneğimiz ve yönetimine değil paylaşımlarından dolayı dernek başkanına yönelikti. Bu zatın dernek başkanlığından istifa ettirilmesinin yanında istifayı kabul eden dernek yöneticilerine teşekkürlerimi sunuyorum.

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner249

banner160

banner254

banner273