banner164

İTF Başkanı Durun Çağlayan'dan ''15 Temmuz Şehitlerini Anma,Demokrasi ve Birlik Günü'' Mesajı

İstanbul Trabzon Federasyonu Başkanı Dursun Çağlayan ''15 Temmuz Darbe Girişimi Birinci Yılı dolayısı ile Anma Mesajı yayımladı.

İTF Başkanı Durun Çağlayan'dan ''15 Temmuz Şehitlerini Anma,Demokrasi ve Birlik Günü'' Mesajı
banner232

İTF Başkanı Durun Çağlayan'dan ''15 Temmuz Şehitlerini Anma,Demokrasi ve Birlik Günü'' Mesajı 

İstanbul Trabzon Federasyonu Başkanı Dursun Çağlayan ''15 Temmuz Darbe Girişimi Birinci Yılı dolayısı ile  Anma Mesajı yayımladı. 

15 Temmuz 2016 gecesi memleketimizin bütün ufuklarını karartmaya azmetmiş, bir ihanet çetesi karşısındaki vakur, cesur ve alicenap tutumuyla tüm dünyaya örnek olan; vatanına, milletine, milli iradeye ve hukuk düzenine sahip çıkan aziz milletimizin onurlu duruşu her türlü takdirin üzerindedir.
 
Türkiye Cumhuriyetinin İstiklal Mücadelesi Geçmişten Günümüz ve İlelebet Kararlılıkla Devam Edecektir.

Dün, İstiklal Mücadelesi günlerinde olduğu gibi, bugün de milletimizin kendi izzet ve haysiyetlerine sahip çıkması ülkemizin birlik ve bütünlüğüne, milletimizin hürriyet, irade ve bekasına yönelik girişilen ihanet kalkışmasına karşı hiç tereddüt etmeden tankların önüne yatan, silahlara meydan okuyan, bedenlerini bu vatan için siper eden, canlarını din-ü devlet, mülk-ü millet, istiklal ve istikbalimiz için feda eden ve şehadet mertebesine ulaşan aziz şehitlerimizi anmak, gazilerimizi yâd etmek, bıraktıkları onurlu mirası gelecek nesillere aktarmak için Valiliğimiz öncülüğünde; sivil toplum örgütleri, kamu kurum ve kuruluşlarıyla birlikte toplumsal bilince katkı sağlamaya yönelik bir dizi programlar planlanmıştır. 

“Ezanları Susturan Darbelerden Darbeleri Susturan Selalara” 

15 Temmuz 2016 tarihinin sene-i devriyesinde tüm yurtta gerçekleştirilecek programların yerine getirilmesi; yapılacak olan tüm programlarda 15 Temmuz sürecinin milletimiz ve özellikle gelecek nesiller nezdinde ortak bir bilince dönüştürülmesi büyük önem arz etmektedir. Bilindiği üzere, 1960 yılında da Cuntacı zihniyetin yaptığı darbeyi bu Aziz Millete 20 yıl bayram diye kutlattılar. Allah ‘a çok Şükürler olsun ki 15 Temmuz da Büyük Türk Milleti bu Cuntayı bertaraf ederek, hain emeller peşinde koşanların emellerini bir kez daha kursağında bırakmıştır.

Tek Bir Terör Örgütü Üyesi Kalmayıncaya Kadar Bu Mücadelede  Devletimizin Yanındayız.

Ülkemiz karşıtı siyasal örgütlenmelere ve FETÖ, PKK ve DAEŞ gibi tüm terör odaklarına karşı en etkili mücadele, bu alanlarda milli birlik ve toplumsal çoğulculuk anlayışı ile hareket etmektir. 15 Temmuz gecesi halkımız bu dayanışmanın en bariz örneğini oluşturarak tüm dünyaya bu vatanın evlatlarının birliğinin bozulmayacağını göstermiştir.

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Yeniden Dirilişine Şahit Olduk.

98 yıl önce İstiklal Mücadelemizin seyrini değiştiren Kuva-i Milliye ruhunu 15 Temmuz’da da yaşatan, iç ve dış düşmanların hain emellerine karşı direnen, bağımsızlığımızı ve demokratik haklarımızı canı pahasına muhafaza eden ve 15 Temmuz Destanı’nı yazan her bir Türk Neferine ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. 15 Temmuz gecesi ve devam eden günlerde Sayın Cumhurbaşkanımızın halkı meydanlara çağırmasıyla bütün illerimizde İlçelerde kahraman Türk  halkı bu coşku ve heyecanla üzerine düşen kutsal vatan görevini en güzel şekilde yerine getirmiştir. Menfur girişimi bertaraf ederek, tüm Türkiye’nin kaderini değiştiren ve demokrasiye karşı yapılan darbeye direnerek, bu uğurda Hakk’ın rahmetine kavuşan 249 şehidimizi rahmetle anıyor, 2500’ye yakın gazilerimize de sıhhat ve afiyet diliyorum. Vatanına, bayrağına ve milletin iradesine genç, yaşlı, kadın, erkek, çoluk çocuk demeden sahip çıkan ve en başta da günlerce Türkiye’nin Bütün  meydanlarını boş bırakmayan vatandaşlara ve TRABZONLU hemşerilerime sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. 

Bu vesileyle, bu toprakları canlarıyla bize vatan kılan Aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anar,  gazi olan değerli kardeşlerimize de sağlıklı ve huzurlu bir ömür dilerken, milletimize muvaffakiyetler temenni eder, sevgi, saygılarımı  sunuyorum.

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner179

banner249

banner160

banner233

banner234

banner260