banner277

İmam Hatipler Gururumuzdur.

Türk Diyanet Vakıf -Sen Trabzon İl Başkanı Arif Gürsoy Erol MÜTERCİMLER hakkında basın açıklaması yaptı.

İmam Hatipler Gururumuzdur.
banner232

Gürsoy :Haber Global televizyonunda 07.09.2020 tarihinde yayınlanan “Saynur Tezel ile Kayıt Altında” adlı programda Erol MÜTERCİMLER isimli şahıs imam hatip mezunlarına, sahtekâr, cinsi sapık ve ahlaksız  ifadeler kullanarak hakarette bulunmuştur.
Bu açıklamalar bizi rencide etmiş ve çok üzmüştür. Bütün imam hatip mezunlarını zan altında bırakan bu ifadelerin toplumu kutuplaştırma,  topluma kin ve nefret tohumu saçmaktan başka bir şey değildir. Yetkilileri acilen göreve çağırıyorum.

Birilerini ve bir yerleri eleştirelim anlayışıyla, toplumu birbirine düşürmek, ülkemizde MEB bünyesinde faaliyet gösteren okulları itibarsızlaştırmak kimseye bir şey kazandırmaz.

Her kurumda, kuruluşta, okulda veya toplulukta yanlış yapan kişiler olmuştur, bundan sonra da olabilir. Ülkemizin önemli okullarından olan, İmam Hatip Lisesi öğrencilerini aşağılayıcı konuşmalarından dolayı Erol Mütercimler’i kınıyoruz.

Toptancı yaklaşımla insanları aşağılayıcı konuşmalara fırsat veren TV kanallarını da kınıyor, milleti bölmeyin, kin ve nefret duygularını saçmayın diyoruz. RTÜK ve ilgili kurumları göreve davet ediyoruz.

Çocuk, kadın istismarı veya din istismarı gibi ahlak dışı anlayışları kim hangi sıfatla, hangi okul mezunu olarak ve hangi unvanı kullanarak yaparsa yapsın onun karşısında olmak hepimizin ortak görevidir.

Bunun içindir ki; Devletimizi ve kurumlarımızı idare edenler başta olmak üzere, STK'lar, basın, yayın ve bütün vatandaşlarımıza sorumluluk ve büyük görevler düşmektedir.

Özellikle de Milli Eğitim, Diyanet ve İlahiyat Fakülteleri burada öncülük yapmalıdır.

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2020, 14:38
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273