banner164

İçişleri Bakanlığı: 9 ülkeden Türkiye'ye yolcu girişleri durduruldu.

İçişleri Bakanlığı: 9 ülkeden Türkiye'ye yolcu girişleri durduruldu

İçişleri Bakanlığı: 9 ülkeden Türkiye'ye yolcu girişleri durduruldu.
banner232

İçişleri Bakanlığı, 9 ülkeden Türkiye'ye yolcu girişlerinin durdurulmasıyla ilgili 81 il valiliği ve hudut idare mülki amirliklerine genelge gönderdi.
İçişleri Bakanlığı, yarın saat 08.00'den itibaren 9 ülkeden Türkiye'ye yolcu girişlerinin tüm hudut kapılarından durdurulduğunu açıkladı. Türkiye'den de bu ülkelere seyahat geçici olarak durdurdu.


9 ülkeden son uçuşlar yarın 08.00'e kadar yapılabilecek

Uçuş kısıtlaması bulunan 9 Avrupa ülkesinden Türkiye'ye son yolculu uçuşlar, yarın yerel saatle 08.00'e kadar yapılabilecek.
Türkiye'nin yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında, Almanya, Fransa, İspanya, Norveç, Danimarka, Belçika, Avusturya, İsveç ve Hollanda'ya uçuşlar yarın yerel saatle 08.00'den itibaren 17 Nisan'a kadar durduruldu.
Bu kapsamda, Türk Hava Yolları (THY) ve diğer ilgili ülke hava yolu şirketlerinin, uçuş kısıtı bulunan 9 Avrupa ülkesinden Türkiye'ye son yolculu uçakları, ülkelerin lokal saati ile yarın 08.00'e kadar yapılabilecek.
Türkiye'de vaka sayısı 5'e çıktı
Türkiye'den bu ülkelere yolcu taşıma kısıtı bulunmazken, bu süreçte ilgili ülkelere seyahat eden Türk vatandaşları için geri dönüş yasağı uygulanacak. İlgili ülke hava yolları boş gelip kendi yolcularını alarak dönebilecek.
Kargo seferleri için herhangi bir kısıt bulunmuyor.

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner254

banner273