banner277

HALUK PEKŞEN'E BÜYÜKŞEHİR'DEN CEVAP GECİKMEDİ

Ömer Altıntaş www.trabzonhaber24.com CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen'in, Sürmene Kutlular Çöp Depolama Tesisinde ki biriken atık suyun tankerler vasıtasıyla Yomra İlçesinde rögara boşalttığı iddiasına Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nden jet cevap geldi.

HALUK PEKŞEN'E BÜYÜKŞEHİR'DEN CEVAP GECİKMEDİ

 HALUK PEKŞEN'E BÜYÜKŞEHİR'DEN CEVAP GECİKMEDİ

Haber : Ömer Altıntaş  www.trabzonhaber24.com

  CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen'in, Sürmene Kutlular Çöp Depolama Tesisinde ki biriken atık suyun tankerler vasıtasıyla Yomra İlçesinde rögara boşalttığı iddiasına Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nden jet cevap geldi. Yazılı olarak yapılan açıklamada iddialarla ilgili, ‘Zehirli su sızıntısı yaşanması gibi durumun söz konusu değildir. CHP milletvekilinin iddialarını ispat etmek bu saatten sonra kendisi için birinci vazifedir” dendi.

 İşte o açıklama; CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen’in, Trabzon’un Sürmene ilçesi Çamburnu Mahallesi Kutlular Mevki’inde bulunan katı atık bertaraf tesisinden sızan zehirli suların tankerlere yüklenerek rögarlara boşaltıldığı şeklindeki iddiası birçok medya kuruluşunda yer almıştır. Böyle bir uygulama yapılmadığı gibi, söz konusu tesisten zehirli su sızıntısı yaşanması gibi bir durumda söz konusu değildir. Kutlular Mevki’inde bulunan katı atık bertaraf tesisinde Biyolojik Atık su Arıtma Tesisi bulunmaktadır. Bu tesis, söz konusu atık suların arıtılması için kurulmuştur ve faaliyetini sürdürmektedir. Kutlular katı atık depo sahasından sızan atık su, aynı sahada bulunan biyolojik arıtma tesisinde arıtıldıktan sonra, deşarj amaçlı olarak Yomra Ön Arıtmalı Derin Deniz Deşarj Tesisi’nin giriş bacasına (rögarına) sızdırmaz tankerlerle taşınmak suretiyle boşaltılmaktadır. Ön arıtmalı derin deniz deşarj tesisine boşaltılan arıtılmış atık su, çevreye duyarlı olarak bertaraf edilmektedir.  Yomra Ön Arıtma Deniz Deşarjı Tesisi’nden deşarj edilen atık su, Su Kirliliği Kontrol Yönetmeliği kriterlerine uygundur.  Medya kuruluşlarında yer alan beyanına göre CHP Milletvekili, “Arıtma tesisi bunların yüzlerini arındırmaz” şeklinde ifadeler kullanmış, tesisin çalışmadığı ama çalışıyormuş gibi yapıldığını iddia etmiştir. Ayrıca iddialarını mahkemelere taşıyacağını belirmiştir. CHP Milletvekili’nin konuyla ilgili tüm iddiaları asılsız olduğu gibi, üslubu da bir Milletvekiline yakışır üsluptan son derece uzaktır. Gerçeklikten tamamen uzak beyanlarla gündeme gelmeye çalışmaktadır. Bu tutum kabul edilebilir değildir. İddialarını ispat etmek bu saatten sonra kendisi için birinci vazifedir"

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2016, 21:46
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273