banner277

Hak-İş & Hizmet-İş Başkan Bıyık’a Yapılan Saldırıyı Kınadı

Hak-İş Hizmet -İş Trabzon İl Başkanlığı Başkan İsmail Hakkı Kaplan imzalı yayınladığı basın bildirisi ile Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık’a Yomra Belediyesi önünde yapılan silahlı saldırıyı şiddetle kınadıklarını bildirdi.

Hak-İş & Hizmet-İş Başkan Bıyık’a Yapılan Saldırıyı Kınadı

Kaplan mesajında ;11 Haziran 2021’te sabah saatlerinde kimliği belirsiz bir kişi tarafından Yomra Belediye Başkanımız Mustafa Bıyık’a yönelik silahlı saldırı girişimi olmuştur. Belediye Başkanımız Sayın Bıyık, kendisine yapılan silahlı saldırıda herhangi bir yara almamıştır.
 
HİZMET-İŞ Sendikası Trabzon Şubesi olarak yapılan bu menfur saldırıyı kınıyoruz.
 
Belediye Başkanımız Bıyık, seçildiği günden bu yana hizmet belediyeciliğini benimseyen, ilçemizi daha nezih, daha yaşanabilir bir şehre dönüştürebilmek için gece-gündüz çabalamaktadır.
 
Unutulmamalıdır ki; Belediye Başkanımız Bıyık, bu şehrin yetiştirdiği ve bizden olan birisidir. Kendi doğduğu, büyüdüğü, yaşadığı şehre hizmet eden bir siyasetçidir.
 
Ülkemizin içinden geçtiği zorlu pandemi sürecinde, birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımızın olduğu böylesi bir dönemde bu tip saldırıların bir daha yaşanmayacağını umut ediyoruz. 
Belediye Başkanımıza yönelik bu saldırı demokrasimize, halkın iradesine saldırıdır.
 
Bu menfur saldırıyı düzenleyenleri bir kez daha kınıyor, hain saldırıyı düzenleyen kişi veya kişilerin bir an evvel bulunup adalete teslim edilmesini bekliyoruz.
 
Belediye Başkanımız Mustafa Bıyık’a tekrar geçmiş olsun diliyoruz.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
HAK-İŞ/HİZMET-İŞ SENDİKASI
TRABZON ŞUBE BAŞKANI 
İsmail Hakkı KAPLAN

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273