banner277

Genç’in hassasiyeti yardım kampanyasına önayak oldu!

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi’nin ekim ayının ikinci meclis toplantısında Ordu’da SMA hastalığından tedavi gören 18 aylık Demir Ali’nin dedesinin yazdığı notu okudu.

Genç’in hassasiyeti yardım kampanyasına önayak oldu!
banner232

Başkan Genç, dede Köksal Bayraktar’ın notunu okumasının ardından Trabzon Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri Başkan Genç’e teşekkür ederek bağışta bulundular. Genç’in çağrısının ardından mecliste bir anda 6 bin Dolar bağış toplandı.
Mecliste ayrıca huzur haklarının Demir Ali için başlatılan kampanya bağışlanması önerildi. İYİ Parti Meclis Üyesi Davut Çakıroğlu, Neşe Ay,Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, Sürmene Belediye Başkanı Rahmi Üstün'de kampanyaya katıldı.

“GENÇ, DEDE BAYRAKTAR’IN NOTUNU OKUDU”
Aslen, Trabzon’un Şalpazarı ilçesinden olan ailenin notunu Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç okudu. Dede Köksal Bayraktar torunu için yazdığı notta şu ifadeler yer verdi: “Şalpazarı Geyikli mahallesinden olan yavrumuz.  Dedesinin gönderdiği notu okuyarak kamuoyunun bilinmesini ve desteğini rica ediyorum.  Ben Köksal Bayraktar, emniyet Genel Müdürlüğü kadrosundan emekliyim.  Ordu ilinde ikamet etmekteyiz. Torunum Demir Ali Bayraktar SMA hastalığını yakalandı. Bu hastalığın tedavisi yabancı ülkelerde yapılmaktadır. Çok pahalı bir ilacı var. Bununla ilgili özellikle çalışma başlatıldı. Ordu Büyükşehir Belediyemizden, Ordu bünyesinde bilboardlarda kamuoyuna aydınlatılması noktasında çalışmalar yapıldı. Gen terapisi hastalığı. Maliyeti 2 Milyon 400 bin dolar civarında. Bu ilaç SGK ödeme kapsamında değil. Konuyla ilgili yurt içi ve yurt dışı yardım kampanyaları hesapları açıldı. Ulusal ve yerel medyada haber yapıldı. Şu an kampanyamız güzel gidiyor. Bu ameliyat 2 yaşına kadar yapılabiliyor. Torunum Demir Ali 18 aylık, 6 ay gibi tedavimiz var. Bu tedaviyi daha önce alan Türk ailelerle konuştuk. Çocuklarının ayağa kalktığını, yaşıtlarıyla oynadığını ve onların seviyesine geldiğini söylediler. Sizlerden bize maddi ve manevi yardımcı olmanızı rica ediyorum. Dualarınızı bizden eksik etmeyin. Siyasetçiler, iş adamları sosyal medyalarında paylaşım yaparak bize destek olursa, torunum bu parayla tedavi olacak. Bu parayı toparlayıp tedavi alamazsak, Demir’in şu an dış bölgelerden erimeye başlayan kasları zamanla vücut içinde de erimeye başlayacak ve kalp atışının durmasıyla hayatını kaybedecek.”

“MECLİS ÜYELERİ DE KATILDI”
Başkan Genç’i bu davranışından dolayı tebrik eden Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi Başkan Vekili Atilla Ataman, Trabzon Büyükşehir Belediyesine ait reklam panolarında yardım kampanyasının ilanlarını asacaklarını belirtti. Ataman, konuyu Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisinde gündeme getiren Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Genç adına ve kendi adına biner dolar bağışladı. Ataman’ın bağışı sonrasında diğer meclis üyeleri de kampanyaya duyarsız kalmadı. Belediye Başkanları bu ayki huzur haklarının Demir Ali’ye yardım için oluşturulan kampanyaya bağışlanması önerisini dile getirdi. Bazı belediye başkanları ise, kendi imkânları ölçüsünde bağış yapacaklarını ifade etti.
Meclisin diğer üyelerinin de Demir Ali için oluşturulan hesaplara bağış yapacağı belirtildi.


 

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2020, 16:08
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner285

banner273