Dünya Rafting Şampiyonası Tunceli’de

Munzur nehrinde gerçekleşen Dünya Rafting Şampiyonası’na 22 ülkeden 800 sporcu katıldı.

Dünya Rafting Şampiyonası Tunceli’de
banner232

Dünya Rafting Şampiyonası Tunceli’de 

Tunceli’de huzur hakim..
Munzur nehrinde gerçekleşen Dünya Rafting Şampiyonası’na 22 ülkeden 800 sporcu katıldı.
Tunceli’de 13 Haziran’da sona erecek Dünya Rafting Şampiyonası’na katılan gazeteci Ahmet Külekçi, hem sporcularla birlikte rafting yaptı hem de Trabzonspor forması ile şampiyonanın kortej yürüyüşüne katılım gösterdi.
İçişleri Bakanlığı bünyesinde ‘Kardeş Şehirler’ ve ‘Biz Anadolu’yuz’ projelerinin koordinatörlüğünü yürüten Külekçi şampiyonanın, ülke ve dünya kardeşliğine yönelik mesajların verildiği çok anlamlı ve değerli bir organizasyon olduğunu ifade etti.
22 Ülkeden 800 sporcu katıldı..
Tunceli’de hayatın her alanında büyük değişimlerin yaşandığını dile getiren Külekçi “Devletimizin terörle mücadele kararlılığı bölge halkının güvenini ve desteğini alıyor. Daha düne kadar terörle anılan Tunceli’de bugün Fransa’dan İtalya’ya Rusya’dan Çin’e kadar 800 sporcunun katılımı ile dünya rafting şampiyonası düzenleniyor. İnsanlar Munzur Nehri’nde rafting yapıp pikniğine gidebiliyorsa, özgürce sokaklarında gezebiliyorsa gelinen noktanın en güzel göstergesidir. Tunceli’ye gelenler kendisini Antalya’ya, Bodrum’a gelmiş sayabilir. Bunu rahatlıkla söyleyebilirim” dedi.
Teşekkürlerin en büyüğü Vali Tuncay Sonel’e..
Tunceli’de son 2 yıldaki büyük değişim ve yeniliklerde Of eski kaymakamı Vali Tuncay Sonel’in imzası olduğuna vurgu yapan Ahmet Külekçi şunları söyledi.
“Sayın Valimiz Tunceli’nin resmen kaderini değiştirdi. Bu önemli organizasyonda çok büyük emeği var. Ayrıca Dünya Rafting Federasyonu (WRF) Başkanı Danilo Barmaz, Gelişmekte olan Spor Branşları Federasyonu Rafting Asbaşkanı ve Dünya Rafting Federasyonu İkinci  başkanı Fikret Yardımcı’ya da özel teşekkür etmek gerek”
 

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273