banner277

Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni Trabzon’da Yapıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde şehit aileleri ve gaziler onuruna “Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni” Trabzon Valiliğinde gerçekleştirildi.

Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni Trabzon’da Yapıldı
banner232

Valilikteki törene Vali İsmail Ustaoğlu’nun yanı sıra, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Orhan Sırma, Sahil Güvenlik Doğu Karadeniz Grup Komutanı Yarbay Murat Sezgin, İl Emniyet Müdürü Metin Alper, il protokolü, şehit aileleri ve gazilerimiz katıldı.
Vali Ustaoğlu, “Bu özel ve anlamlı günde ülkemiz ve milletimizin varlığını devam ettirmek, vatanımızın ve milletimizin bölünmez bütünlüğünü muhafaza etmek uğruna canını feda ederek şehitlik mertebesine ulaşan evlatlarımızın siz kıymetli aileleri ve gazilerimizle bir araya gelmenin heyecanını ve gururunu yaşamaktayız.
Şüphesiz ki şehitlerimizin bıraktığı emanetleri korumak bizlerin en önemli görevlerinin başında gelmektedir. Bilmenizi isterim ki şehitlerimizin kıymetli yakınları olan sizler onlardan geriye kalan en değerli emanetlersiniz. Bu kapı sizlerin kapısıdır, bu makam sizlerin makamıdır. Sizleri burada ağırlamak bizim için şereflerin ve onurların en büyüğüdür” dedi.
Konuşmaların ardından Türkiye Cumhuriyeti Devlet Övünç Madalyası ve Beratı” Vali Ustaoğlu tarafından şehit ailelerimize ve gazilerimize devlet övünç madalyası ve beratı tevcih edildi.

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner285

banner273