banner164

Davut Çakıroğlu ''CHP'li Milletvekili Hem Tarih Hemde Coğrafya Bilgisinden Yoksun''

Haber: Ömer Altıntaş www.trabzonhaber24.com İYİ Parti Trabzon Ortahisar Belediye Meclis Üyesi Davut Çakır, yayınladığı yazılı beyanatında CHP Milletvekili ilham Özcan Aygün’ün yapmış olduğu açıklamalara yapmış olduğu yazılı açıklama ile cevap verdi.

Davut Çakıroğlu ''CHP'li Milletvekili Hem Tarih Hemde Coğrafya Bilgisinden Yoksun''
banner232

Davut Çakıroğlu ''CHP'li Milletvekili Hem Tarih Hemde Coğrafya Bilgisinden Yoksun''
Haber: Ömer Altıntaş   www.trabzonhaber24.com,

  İYİ Parti Trabzon Ortahisar Belediye Meclis Üyesi Davut Çakır, yayınladığı yazılı beyanatında CHP Milletvekili ilham Özcan Aygün’ün yapmış olduğu açıklamalara yapmış olduğu yazılı açıklama ile cevap verdi. Çakıroğlu yaptığı açıklamada şöye dedi.
DAVUT ÇAKIROĞLU ; 
Bazı sözler vardır, birçok belki yüzlerce kelime ile anlatabileceğiniz şeyleri anlatabilmenizi sağlar.."Tarihini bilmeyen bir millet geleceğe güvenle bakamaz" gibi.Ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK bu sözü söylerken belliki kurduğu partinin bireylerinin idrakine hitap etmemiştir ya da bazı Chp"li siyasetçiler özünden uzak sözlerle ortalıkta dolanmaktadır.
       Geçtiğimiz günlerde Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde Atatürk heykeline yapılan saldırıyı kınamak isteyen CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygün maksadını aşarak Trabzon hakkında akla ziyan açıklamalarda bulundu.
       Bu tarihten, bilgiden, bilgelikten yoksun bir açıklamadır. Ancak bir yanı da varki bu ve benzeri birtakım siyasetçiler seçim dönemlerinde ortaya çıkar adeta "bize değil akp'ye oy verin" tarzında söylemlerde bulunur. Tabiki sadece muhalefet partili bir siyasetçi olmanin yanında seçmen kimliğimizle de bunları takip edip "akılla ve amaçla" ilintilendirmeye çalışıyoruz.. Nasıl bir akıl ve hangi amaç için "saçmalama" yeteneğini tamda seçim dönemlerinde, mevcut muktedir güce katkı sağlayacak şekilde kullanır..?
      Bu durum mutlaka Chp yönetimince de değerlendirilecektir. Türkçe ezan muhabbetini daha anlamaya çalışıyorduk ki "Trabzon-pontus" ilişkisi kuruldu..
      Ve bu ilişki inanılır gibi değil ama malesef bir vekil tarafından kuruldu..
      Kurtuluş savaşı yıllarında pontusun elinde olduğu iddiası tarihten yoksunluğun yanında akıldan da yoksulluktur..
       Fatih Sultan Menmet'in İstanbul Trabzon alınmadan fethedilmiş sayılmaz sözünü sanırım 1900'lü yılların başında söyledi kanaatinde sanırız bu arkadaş.Kurtuluş savaşınında Kazim Karabekir'in anılarında belirttiği gibi Trabzon'dan başlatma planı olduğunu anlatmaya bile gerek yoktur..
       Bir teröristin aidiyetinin sorgulanamayacağı gibi bir meczubun da aidiyetinin sorgulanmasının anlamsızlığını ortaya koymak gerekir..
      Siyaset ;ulu orta ve aklına geleni söylemekle değil ne söylediğini her yönüyle hesap etmekle icra edilmesi gereken bir alandır.
     Doğru siyaset içinde "siyasetin liyakati" sorgulanmalı.Genel itibari ile bugün bu anlamda  ülkemiz her alanda olduğu gibi ciddi bir sorun veya eksiklik yaşamaktadır..
       Trabzon Türkiye"nin T'sidir ve bu ülkenin spor proğramlarında bile konu olabilmektedir.Vatan sevgisi sadece düne ait değil yarına dair de bilinmektedir ve hiçkimsenin bu kimlikte erozyon yapmaya çalışmak hakkı yoktur,haddine de değildir..
     Bu arkadaşa ya Chp yönetimi gerekli "tarih dersini versin" ya da buyursun Trabzonda musafir edelim hem tarih dersi verelim hem de çografya bilgisinin gelişmesine katkı sunalım..
      Özellikle Ak Parti iktidarı döneminde kutuplaştırılma uğraşlarının varlığından rahatsız olan millet,muhalefetten daha fazla sağduyu,normalleşme sunumu beklemektedir.
Muhalefet partileri bu konuya azami özen göstermeli ve yeni sinir uçları oluşturmaktan kaçınmalıdır.. saygılarımla

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2018, 21:10
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273