banner277

Cora”Yomra Belediyesi ile Avrasya Üniversitesi Arasında Hakem Heyeti Oldu

Ak Parti Trabzon Milletvekili Av.Salih Cora Avrasya Üniversitesi ile Yomra Belediyesi arasında arabulucu seçildi .Tarafların isteği ile Milletvekili Cora bundan sonra Taraflar arasında hakem heyeti olacak .Konu ile ilgili bir açıklama yapan Milletvekili Cora ;

Cora”Yomra Belediyesi ile Avrasya Üniversitesi Arasında Hakem Heyeti Oldu
banner232

Avrasya Üniversitesi  ile Yomra Belediyesi  arasında yaşanan sorunların çözümü hususunda her iki tarafın önerisi ile hakem olmam yönünde bir kanaat oluştu.

Bu kanaat doğrultusunda gerek taraflarla gerekse konuya muttali olan ilgililerle istişarelerde bulunarak hem hakemlik hususunda hemde meselenin hukuka ve hakkaniyete uygun bir çözüme kavuşması için görüş, öneri ve değerlendirmeleri aldım.

Taraflarla bugün yapmayı planladığımız toplantıyı son tahlilde yapılan basın açıklamaları , açılan davalar ve resmi kurumlara iletilen taleplerin oluşturduğu çelişkiler nedeniyle ileri bir tarihte daha sağlıklı bir zeminde yapılmasının daha uygun olacağını değerlendirdik.

Bu hususta ilgililerle  hemfikir olduk. 

Gelinen süreçte uzlaşma arayışlarımız devam etmekle birlikte tarafların basın üzerinde konuşmaktan imtina etmelerinin önemini hassasiyetle belirtmek isterim. 

Olayın suhuletle çözümü için gereken gayreti ortaya koyacağız.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Salih CORA
Trabzon Milletvekili

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner285

banner273