banner277

CORA, Ermenistan tezlerini savunan ÇEVİKÖZ ve CHP’yi sert bir şekilde eleştirdi:

CHP KİMİN YANINDA?

CORA, Ermenistan tezlerini savunan ÇEVİKÖZ ve CHP’yi sert bir şekilde eleştirdi:
banner232

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih CORA, katıldığı bir televizyon programında Ermenistan tezlerini “Maalesef gelen haberlerde, Türkiye'den Azerbaycan'a silah yardımı yapıldığı ve söylentilere göre cihatçı grupların da Azerbaycan'a gönderildiği ifade ediliyor.” şeklinde savunan Ünal ÇEVİKÖZ ve CHP’yi sert bir şekilde eleştirdi. “CHP kimin yanındadır?” diyen CORA, ÇEVİKÖZ’ün derhal yargılanması gerektiğini söyledi.

“CHP Genel Başkanı Dış ilişkilerden Sorumlu Başdanışman ,Eski Büyükelçi Ünal ÇEVİKÖZ katıldığı bir televizyon programında ülkemiz hakkında asılsız iddialarla alçak bir iftirada, milletin birliğini fesada uğratıcı nitelikte ifadelerle devlet aleyhine suç teşkil eden bir açıklama yapmıştır.” şeklinde konuşan CORA, “Aynı kişi daha öncede benzer şekilde skandal açıklamalar yapmış milletimizin öfkesini kabartmıştır. Libya ile mutabakat imzalandığımızda ‘Türkiye, Libya’da çizgiyi aştı’ demiş , terör örgütlerine karşı yaptığımız sınır ötesi operasyonlar karşısında  ‘Türkiye, Suriye’de meşru değil’  diyerek zıvanadan çıkmış, her türlü hava saldırısına karşı satın aldığımız savunma sistemlerine ise ‘S-400’lerden vazgeçmeliyiz’  diyerek karşı çıkmıştır. Yine Akdeniz’de kurtlar sofrası kurup, ülkemiz sınırları görmezden gelinirken, ‘Türkiye Doğu Akdeniz’i geriyor’  diyerek haddini aşmış ve son olarak da “Türkiye, Karabağ’a cihatçı gönderdi” diyerek sabrımızı taşırmıştır.” dedi.
CORA, sözlerini şu şekilde tamamladı: “Bu rezil ifadeler ülkemizi uluslararası arenada müşkül duruma sokmaya yönelik ifadelerdir. Bu açıklamalar uluslararası hukuk kurallarına uygun duruşumuzu tartışmaya açacak manipülatif açıklamalardır. Bu nedenlerle kimin vekili olduğu belli olmayan ve kime hizmet ettiği anlaşılamayan bu kişi hakkında derhal gereği yapılmalı, soruşturma başlatılmalı, dokunulmazlığı kaldırılmalı ve yargılanmalıdır.
Devletimiz ve milletimiz aleyhine attığı iftiranın bedelini ödemeli, söylediği yalanları yanına kar kalmamalı, suç teşkil eden ifadeleri nedeniyle yargı önüne çıkarılmalı, milletin huzurunda hesap vermelidir.”

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner285

banner273