banner277

Çakıroğlu”Maske,Mesafe ve Hijyen Yaşam Şeklimiz Olmalı”

İyi Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Davut Çakıroğlu Sağlık personeline destek verirken vatandaşı da kurallara uymaları konusunda uyardı .

Çakıroğlu”Maske,Mesafe ve Hijyen Yaşam Şeklimiz Olmalı”
banner232

Çakıroğlu açıklamasında ;Dünyanın mücadele etmekte zorlandığı ve birçok ülkenin mücadele edecek sağlık çalışanı bulamadığı ortamda Milletimizi hassas olmaya davet ediyorum.
Unutmayalım ki sağlık çalısanları herkesten daha çok riskli ve her ihmal onların riskini daha çok artırmaktadır..
Hem hastane sayımızın hem de sağlık çalışanı sayımızın sınırlı olduğu gerçeğinden hareketle bu insanların yorgunluklarını, yoğunluklarını artırmamak gerekir.
Her nekadar olayın ilk boyutu sokak olsa da en hayati boyutu hastane ve sağlık çalışanlarıdır..
Tedbir mercii değil tedavi mercii olan sağlık ordusunun yükünü olabildikçe azaltmak, tedavide kaliteyi ardıracağı gibi bu özverili kadroların da riskini azaltacaktır..
Vaka sayılarında ve entübe hasta sayılarınsa yukarı doğru oluşan artış eğilimi bizim bilinçli hareket etmemizle ancak düzelebilir, düşüş eğilimi gösterebilir.
Dünya tedavi noktasında yeni argümanlar üretmeye çalışırken hastanelerin varlığını rahatlık olarak görmemeliyiz..
En iyi tedavi tedbirdir ve şu şartlarda, tanımlanamayan ve sağlık sektörünün silahsız yakalandığı bir düşmana karşı en iyi doktur tedbiri uygulayıp hastalığa yakalanmayan bireylerdir..
Birkez daha milletimizi uyarmakta ve sağlık ordusuna minnet sunmakta fayda görüyorum.. maske mesafe hijyen artık hiç unutmamamız gereken yaşam şeklimiz olmalıdır 
Birlikte mücadele edelim, birlikte üstesinden gelelim..

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273