banner164

Büyükşehir Vektörel Mücadeleye Devam Ediyor

Trabzon Büyükşehir Belediyesi vektörel (hastalık yayan canlı) mücadele çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

Büyükşehir Vektörel Mücadeleye Devam Ediyor
banner232

Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulan 6 ekip ile birlikte 18 ilçenin rögar, kirli su ve yağmur suyu giderleri ilaçlanarak, vektörle mücadele çalışmaları yürütülüyor.
 
Trabzon Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, kent genelinde sürdürülen sivrisinek, karasinek ve kemirgenler gibi canlılarla mücadele programının 1. etabını tamamladı. Vektörel Şube Müdürlüğü tarafından oluşturulan 6 ekip ile birlikte 18 ilçede yürütülen çalışmalar, tüm hızıyla devam ediyor. Aynı zamanda uzman ekipler tarafından bugüne kadar 5 okulda 500 öğrenciye vektörel mücadele ve sokak hayvanları konusunda eğitim verildi.
 
Trabzon Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada “Trabzon’u daha temiz ve daha yaşanılabilir kent haline getirmek için çalışmalarımızı yoğun şekilde sürdürüyoruz. Bu kapsamda kentimizde vektörel mücadele hizmeti ile sivrisinek, kara sinek, bit, pire, tahtakurusu, kene, hamam böceği, fare vb. gibi vektör (taşıyıcı) popülâsyonların insan sağlığını tehdit etmeyecek düzeyde tutulmasını hedefliyoruz. Öte yandan vektörel mücadele konusunda öğrencilerimizi bilgilendirmek amacıyla başlattığımız eğitim çalışmalarımız devam etmektedir” ifadeleri kullanıldı.

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner254

banner273