banner164

Başkan Zorluoğlu Su Arıza Bölgesinde

Liman bölgesinden geçen ana isale hattının arızalanması üzerine olay yerine giden Başkan Zorluoğlu, "Tüm imkanlar seferber edilsin.

Başkan Zorluoğlu Su Arıza Bölgesinde
banner232

 En acil şekilde arızayı giderelim" talimatını verdi. 

Bugün sabah saatlerinde Çömlekçi Mahallesi Liman bölgesi içinden geçen 1000'lik ana isale hattının patlaması nedeniyle meydana gelen arızaya TİSKİ ekipleri anında müdahale etti. 

Ana boru arızasının ilk anlarında ana vanayı kapatan ekipler, ilçelerden gelen takviye araç ve personelle birlikte hattaki suyu tahliye etti. Arızayla birlikte hattaki suyun dolduğu liman bölgesi ve ambarlar da su tahliyesi TİSKİ ekiplerinin yürüttüğü yoğun çalışma sonunda sağlandı. 

Ana boru arızası üzerine Liman bölgesine giden Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, TİSKİ Genel Müdürü Ali Tekataş ve Liman yetkililerinden detaylı bilgi aldı. Su kesintisinin tahmin edilenden kısa tutulması adına arızanın bir an evvel giderilmesi gerektiğini belirten Başkan Zorluoğlu, "Gerek personel gerekse de araç-gereç ne gerekiyorsa sağlayalım. Malumunuz Ramazan ayındayız ve Koronavirüsle mücadele ediyoruz. Çalışmalarımızı bu hassasiyetle yürütelim" dedi. 

Başkan Zorluoğlu, tüm çalışanlara kolaylıklar dileyerek bölgeden ayrıldı. 
Öte yandan TİSKİ, su kesintisinden etkilenecek tüm mahallelere muhtarlıkların koordinesiyle tankerlerle su takviyesi gerçekleştirecek.

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner249

banner160

banner254

banner273