Başkan Çağlayan”Haddini Bil Ali Koç Uzatma Trabzon’a Dil”

Trabzonspor şampiyonluğunu ve tüm dünya da heyecanla izlenen Şampiyonluk kutlamalarını hazmedemeyen Fenerbahçe kulübü başkanı Ali Koç’a İstanbul Trabzon Federasyonu Genel Başkanı Dursun Çağlayan dan sert yanıt geldi.

Başkan Çağlayan”Haddini Bil Ali Koç Uzatma Trabzon’a Dil”

HADDİNİ BİL ALİ KOÇ UZATMA TRABZON’A DİL!


Trabzonspor hakkın da medya da önce Trabzonspor’un şampiyonluğunu hak ettiğini söyleyerek açıklamalar yapan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç “bu sezon iyi takım kurdular ve şampiyonluğu hak ettiler “dedi. Bundan dolayı taraftarından tepki gören Başkan Ali Koç son haftalarda sık sık Trabzonspor hakkında çok çirkin tahrik kâr açıklamalar yaparak taraftarına şirin görünmek istedi. 
Trabzonspor’un 2021-2022 Ahmet Çalık Futbol sezonun da şampiyonluk serüvenin de büyük yaralar alarak hüsrana uğrayan ligin yıllarca büyükleri diye adlandırılan kulüplerden olan Fenerbahçe Başkanına cevap, İstanbul Trabzon Federasyon Başkanı Dursun Çağlayan’dan geldi. 
İstanbul Trabzon Federasyon Genel Başkanı Dursun Çağlayan “yıllarca liglerde hakem oyunlarıyla ve masa başı oyunlarla şampiyonlukları parselleyen 3 İstanbul takımı Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray şampiyonlukları her sene bölüşüyorlardı. Anadolu’nun sevgisini ve gücünü de arkasına alarak eski yıllarda 2. Ligden 1. Lige Trabzonspor’un çıkmasıyla başlayan rekabet özellikle eski 1. Lig şimdide süper ligde Fenerbahçe’yle çok çekişmeli şampiyonluk mücadelesi de başlamış oldu. Bu mücadelede Trabzonspor’un bileğini sahada bükemeyen Fenerbahçe tüm spor otoritelerinin de gördüğü ve bildiği gibi masa başı oyunlarla Trabzonspor’un şampiyonluklarını çaldılar. En son bariz olarak herkes tarafından bilinen 2010-2011 şampiyonluğu sırasında yaptıkları bu oyunlar ve şikelerle ayyuka çıktı. Maalesef o sezon şampiyonluk kupasını belki müzelerine koydular ama ne bir kutlama yapabildiler ne de Şampiyonlar ligine gidemediler. O sezon lig ligi 1 gol farkıyla kaybeden Trabzonspor şampiyonlar ligine giderek gerçek lig şampiyonu olduğunu gösterdi. Bu gibi oyunlarla ligde şaibeli şampiyonlukları olan Fenerbahçe bu sezon tüm spor camiasının takdirini alarak kurduğu başarılı kadroyla aylar öncesi şampiyon Trabzonspor denilmesi ve puan farkının açık ara olması galiba takımına hoca bile bulamayarak görevde kaldığı sürece hiçbir başarısı olmayan Ali Koç başkanın suçluluk psikolojisiyle taraftarlarına şirin görünmek adına daha önce kendisinin de söylediği gibi Trabzonspor çok iyi futbol oynayarak anasının ak sütü gibi şampiyonluğu hak etti dedikten sonra son haftalarda söylediği Trabzonspor aleyhindeki sözlerle ne kadar güvensiz ve seviyesiz olduklarını da göstermiş oldular. Bu sezon VAR uygulamasıyla da alışkın oldukları masa başı oyunlarla da başarı sağlayamamakla birlikte Trabzonspor’un şampiyonluğuna kötü sözler sarf ederek kendi karakterlerini gösterdiler. Trabzonspor’un bu sezon oynadığı futbol ve futbolcu kadrosu tüm spor yazarlarının da takdirini alarak şampiyonluğu hak etmeleri galiba Ali Koç ve taraftarlarını çıldırttı. Eğer türbinde asılan 1 pankart bu kadar Ali Koç çileden çıkarttıysa bizde onların rakipleri için türbinlerine astıkları pankartları gözden geçirmelerini öneririm. Biz Trabzonlular bu ülkenin her yerinde yaşayarak bulundukları yerleri Trabzon gibi sevip ve oraya ait hissettikleri için Bize Her Yer Trabzon diyorsak bu ülkenin ve dünyanın her yerinde yaşayan Trabzonlular için BİZE HER TRABZON deriz Trabzonspor bayrağını da her yere asarız, bunu Ali Koç’ a da sormayız. Ali Koç elinden şekerleri alınan çocuk gibi ağlaması çok komik durum”dedi.
İstanbul Trabzon Federasyonu Genel Başkanı Dursun Çağlayan Trabzonspor’u son oynanan Hatay deplasmanın da rakip futbolcuların  futbolcuların alkışlarla sahaya çıkmasını da büyük bir centilmenlik örneği olduğunu belirterek “tüm spor camiası böyle olmalı ve sahada kıran kırana maç oynanmalı ama maç öncesi ve sonrası da başarılı olanı alkışlamalıyız”dedi.

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273