banner277

Ayvazoğlu’ndan Deprem Bölgesinden Dönen AKUT Ekibine Ziyaret

“AKUT gönüllüleri önemli bir toplumsal görevi yerine getiriyor”

Ayvazoğlu’ndan Deprem Bölgesinden Dönen AKUT Ekibine Ziyaret
banner232

AKUT, TRABZON – AKUT Arama Kurtarma Derneği Trabzon Ekibi Birim Sorumluları toplantısına katılan Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, “Gelişmiş toplumlarda gönüllülük esasıyla yapılan çalışmalar çok önemli bir yer tutuyor. Bu anlamda AKUT’un gerek arama – kurtarma gerekse toplumun deprem ve afetlere karşı bilinçlendirilmesinde oynadığı rolü takdir ediyorum” dedi.
AKUT TRABZON BİRİM SORUMLULARIYLA BİRARAYA GELDİ
AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, AKUT Trabzon Ekibi Birim Sorumluları toplantısına katıldı. AKUT Trabzon Ekip Lideri Köksal Ofluoğlu, AKUT’un yaptığı çalışmalarla ilgili Ayvazoğlu’na bilgi verdi. Trabzon ekibinin gerek bölge gerekse Türkiye’nin her yanındaki afetlere anında müdahale edebilecek donanımda ve operasyonel kabiliyette olduğunu vurgulayan Ofluoğlu, “Son olarak Elazığ’daki deprem felaketinde 11 gönüllümüzle kurtarma çalışmalarına katıldık. Her an hazır olabilmek adına eğitimlerimize sürekli devam ediyoruz. Ayrıca önemli bir görev olarak gördüğümüz toplumun ve özellikle öğrencilerin deprem ve afetlere karşı bilinçlendirilmesi çalışmalarında yoğun bir seminer programı yürütüyoruz” dedi. Ofluoğlu, AKUT Trabzon Ekibi olarak operasyon ve eğitim merkezi olarak kullanabilecekleri bir yerleşke ihtiyaçları olduğunu vurgulayarak bu konuda atılan adımlar hakkında Ayvazoğılu’na bilgi verdi ve desteğini istedi.
“TÜM AKUT GÖNÜLLÜLERİNİ KUTLUYORUM”
Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, gönüllülük esasına göre hizmet veren ve kamu yararına dernek olan AKUT’un çalışmalarını yakından takip ettiğini vurgulayarak, “Gelişmiş toplumlarda gönüllülük esasıyla yapılan çalışmalar önemli bir yer tutuyor. Bunun Türkiye’deki en güzel örneklerinden biri olan AKUT’un gerek arama – kurtarma gerekse toplumun deprem ve afetlere karşı bilinçlendirilmesinde oynadığı rolü takdir ediyorum. Trabzon ekibinin çalışmalarını da gerek basından gerek sosyal medya üzerinden izliyoruz. Gerçekten takdir edilecek işlere imza atıyorsunuz. Bu anlamda tüm AKUT gönüllülerini kutluyorum” dedi.
Ayvazoğlu, AKUT’un çalışmalarına ellerinden gelen her desteği vereceklerini de vurguladı.
 
 

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2020, 12:18
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273