banner164

Arsin için üretmeye devam!

Genç Arsinliler Derneği bir projeyi daha başarıyla tamamladı. Bize her yer çocuk hakları adlı projede 40 gönüllü eğitici adımı atıldı.

Arsin için üretmeye devam!
banner232

Arsin için üretmeye devam! 


Genç Arsinliler Derneği bir projeyi daha başarıyla tamamladı. Bize her yer çocuk hakları adlı projede 40 gönüllü eğitici eğitimi aldı.
Kurulduğu günden beri sosyal sorumluluk projeleri ile ilçede ve Trabzon da hatırı sayılır projelere imza atan genç Arsinliler derneği Avrupa birliği projeleri konusunda da önemli bir başarı ortaya koyuyor.
Genç Arsinliler derneği başkanı Sedat Özbakır çocuk hakları alanında çalışmalar yaptıklarını ve bu çalışmaları Avrupa birliği sivil düşün programı kapsamında projelendirdiklerini ifade etti. Özbakır, "Konuyla ilgili yapmış olduğumuz eğitici eğitimine Üniversitelerden STKlar ve kamu kuruluşlarından Temsilciler katıldı. Avrasya Üniversitesi Çocuk gelişimi bölümü ve karadeniz teknik Üniversitesi fen edebiyat fakültesiden katılımların yanında aile Sosyal Politikalar il dernekler müdürlüğü ve şehrimizde faaliyet gösteren çocuk hakları konusunda 
faaliyet gösteren Sivil toplum kuruluşları
yapmış olduğumuz eğitime katıldılar.alınan eğitim sonunda katılımcılar sertifikalarını aldılar.Biz dernek olarak yapmış olduğumuz projeler neticesinde verilen eğitimler ile şehrimizde insan hakları konusunda bir bilinçlenmeyi sağladık. Biz bu çalışmalarla seviyenin daha da ileri getirilmesini sağlamak istiyoruz. Özellikle engelliler kadınlar ve çocuklar için yaptığımız projelere yenisini eklemek için çalışacağımızı buradan belirtmek istiyoruz. Son yaptığımız çocuk hakları  eğitimine Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde okuyan Trabzon Afrikalı Öğrenciler Derneğinden de katılım sağlanması ve Avrupa’nın geleceği derneği gibi derneklerin de yapmış olduğumuz projede katılımcı olmuş olması bizleri sevindirmiştir. İlçe derneği olan Genç Arsinliler Derneği yapmış olduğu çalışmalarla İlimizin bölgemizin ve hatta ülkemizin dışınada da ulaşmış olmuştur. Bu süreçte Ankara ve İstanbul’dan gelen eğitmenlerimiz başta olmak üzere Türkiye çocuk hakları federasyonuna İstanbulda faaliyet gösteren genç gönüller Derneği’ne ve destek olan katılan bütün STK,kurum kuruluş lara teşekkür ediyoruz" dedi

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160