Ortahisar Belediyesi Okulların Eksikliklerini Gideriyor

Ortahisar Belediye Başkanı Av.Ahmet Metin Genç Ortahisar’da bulunan tüm eğitim kurumlarının sorunları ile ilgilendiğini belirtti. Genç yaptığı açıklamada “Ortahisar‘da yapılacak ve yapımı devam eden eğitim projelerini, okulların sorun ve eksikliklerini yakından takip ettiğini ve eksikliklerin giderilmesi için her türlü desteği verdiğini belirtti.

Ortahisar Belediyesi Okulların Eksikliklerini Gideriyor
banner232

OKULLARIMIZIN EKSİKLERİNİ GİDERİYORUZ

Başkan Genç: “Çocuklarımız bizim geleceğimizdir. Ortahisar  eğitim seviyesi çok yüksek bir ilçedir. Bu çıtayı yükseltip çocuklarımızın daha kaliteli eğitim alabilmeleri için elimizi taşın altına soktuk. 

Benim için eğitime yapılan hizmet en kutsal hizmettir. Eğitime yatırım, geleceğe yatırımdır. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı ve gençlerimizi daha iyi eğitim ortamlarına kavuşturmak istiyoruz. Okullarımızdan gelen taleplere hiçbir zaman hayır demedik. 

Milletlerin ve devletlerin kalkınmasında, yücelmesinde ve yükselmesinde eğitimin önemi büyüktür. Bu bakımdan yerel yönetimlerin eğitime vereceği her türlü destek aynı zamanda kamu yararı sağlayan çalışmalar olarak devletimizi ve milletimizi üst seviyelere taşıyacaktır” diye konuştu.

Eğitimde niteliğin artması noktasında üstlerine düşeni yaptıklarını ifade eden Başkan Genç şunları söyledi. 

“Çocuklarımızın çok daha sağlıklı ve çok daha güvenli şartlarda eğitimlerine devam etmeleri için okullarımızın fiziki eksikliklerini gideriyoruz. Okullarımızın fiziki eksikliklerinin yanı sıra düzenledikleri sosyal projelere destek oluyuruz. Bu güne kadar eğitime 13 milyon TL’lik yardım yaptık. Bu hizmet beni ziyadesiyle mutlu etmektedir.

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273