banner164

Genç, eğitim duayeni Ahmet Nurettin Gürsoy Hoca’yı ziyaret etti

Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, Trabzon’un efsane öğretmenlerinden, eğitim duayeni Ahmet Nurettin Gürsoy hocayı evinde ziyaret etti.

Genç, eğitim duayeni Ahmet Nurettin Gürsoy Hoca’yı ziyaret etti
banner232

Genç, eğitim duayeni Ahmet Nurettin Gürsoy Hoca’yı ziyaret etti
Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, Trabzon’un efsane öğretmenlerinden, eğitim duayeni Ahmet Nurettin Gürsoy hocayı evinde ziyaret ederek çiçek takdim etti.
Eğitim camiasının tanınmış isimlerinden olan ve meslek hayatında pek çok öğretmenin yetişmesinde emeği olan Ahmet Nurettin Gürsoy hocayla bir süre sohbet eden Başkan Genç, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda cumhuriyetle yaşıt eğitim duayenini ziyaret etmenin mutluluğunu yaşadığı söyledi.
“OKUMA AŞKINA HAYRAN KALDIM”
Ahmet Nurettin Gürsoy Hoca’nın okuma ve araştırma aşkına hayran kaldığını belirten Başkan Genç, “Bugün Cumhuriyet bayramı nedeniyle cumhuriyetimiz ile yaşıt değerli büyüğümüz kıymetli ilim adamı Ahmet Gürsoy hocamızı ziyaret etmenin mutluluğunu yaşadım. Bu ziyaret beni oldukça duygulandırdı. Hocam olan aynı zamanda bizim aile büyüklerimizin de dostu olan Ahmet Gürsoy Hoca ila sohbet etmek beni ziyadesiyle memnun etmiştir. Hocamın hâlâ gençlere ışık tutması ve hâlâ okuması ilimle uğraşması ne denli büyük bir fikir adamı olduğunun göstergesidir. Hocamıza bugüne kadar yapmış oldukları hizmetlerinden ve bundan sonra da yapacak olduğu katkılardan ötürü hocamıza müteşekkiriz, kendisine şükranlarımı sunuyorum. Allah uzun uzun ömürler versin Cumhuriyet Bayramımızda cumhuriyetimizin yetiştirdiği güzide şahsiyetlerinden olan hocamız ile buluşmak ve o günleri konuşmak ayrı bir mutluluktu. Bu yaşında kitap okuma aşkına hayran kaldım. Gerçekten herkese örnek olacak nitelikte… Ahmet Gürsoy hoca yüzlerce birbirinden kıymetli öğretmenin öğretmeni, ‘öğretmenler öğretmeni’ olarak dünyanın en kıymetli eserlerini yetiştirmiştir. Allah uzun ömür versin.” ifadelerine yer verdi.
“EN BÜYÜK TUTKUM KİTAP OKUMAK”
Başkan Genç’e ziyaretinden ötürü teşekkürlerini ileten Ahmet Nurettin Gürsoy Hoca gününü kitap okumakla geçirdiğini, en büyük tutkusunun kitap okumak olduğunu kaydederek, “1923 yılında Çaykara’nın Maraş köyünde doğdum. Bu yaşıma kadar kitap okuma aşkımdan asla taviz vermedim. En büyük tutkum okumak. Üç kategoride kitap okuyorum. Birincisi tarih. İkincisi din alanında; Kuran ı Kerim, meal, tefsir, fıkıh kitapları. Üçüncü okuma alanım edebiyat ve popüler kitaplar…” sözlerine yer verdi.

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner254

banner273