banner164

Trabzon Şoför Esnafı''Başkan Ömer Hakan Usta'ya Teşekkür Etti

Trabzon Şoförler ve Otomobilciler Odasının önünde toplanan 500 Şoför Esnafı Platformu, Trabzon Büyükşehir Belediyesinin geçtiğimiz hafta başında açıkladığı ‘Dolmuş Modernizasyonu’ ile ilgili bugün bir açıklama yaparak Trabzon Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ömer Hakan Usta ve Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu'na teşekkür ettiler. Şoför Esnafı Platformu adına Açıklamayı Yenimahalle Durak başkanı Emrullah Gürpınar yaptı.

Trabzon Şoför Esnafı''Başkan Ömer Hakan Usta'ya Teşekkür Etti
banner232

Şoför Esnafı Açıklamasında ;Aylardır üzerinde çalıştığımız dolmuş modernizasyonu ile ilgili Büyükşehir Belediyemiz ve Şoförler Odası tarafından ortak karar alınmıştır.
Özellik belirtmek isteriz ki bizler, şu anki gelir seviyesi ile araçlarımızı alacak güçte olmadığımızı Şoförler Odamız ile her fırsatta dile getirip yeni bir formül bulunması yönünde sürekli Odamıza taleplerimizi ilettik, istişarelerde bulunduk. Büyükşehir Belediyemiz ve Şoförler Odamızın açıklamış olduğu 12+1 sistemi ile araçlarımızı yenileyeceğiz. Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Oda Başkanımızın girişimi ile, koltuk artırım bedeli almaması, 40 dolmuşun 80 taksiye dönüştürülmesi ve yeni kurulacak hatlara 40 dolmuşun aktarılması biz şoför esnafını memnun etmiştir. Kendilerine tüm şoför esnafı arkadaşlarımız adına teşekkür ediyoruz.  
Ancak duraklarımızdan yeni kurulacak olan hatlara araç çıkışı sağlanamadığı takdirde, yeni alacak olduğumuz araçların taksitlerini ödeyemez duruma geleceğiz. Şehir içinde 21 durak ile yolcu taşımacılığı yapmaktayız. Bu duraklardan yaklaşık 16 durağımızın şu anki gelir seviyesiyle birlikte kredi çekip araçlarımızı yenilesek te, esnafın kredi borcunu ödeyemeyip, araçlımızı bankalar tarafından haciz edileceğini gerek Belediye Başkanımıza gerekse Şoförler Odası Başkanımıza her fırsatta dile getirdik. Bu sebeple; yeni kurulacak hatlara araç geçişleri olmazsa, dönüşüm sağlanamayacağını buradan belirtmek istiyoruz.
Yıllardır duraklar arası kavga ve sürtüşmelere sebep olan hat sonu ve hat başı levhalarının dikilmesi ile her durak kendi yolcusunu taşımasının sağlanması gerekmektedir. Duraklara geçiş yapacak olan dolmuşların ve Hatsonu ve başı levhalarının dönüşüm süreci başlamadan bir an önce hayata geçirilmesi gerekmektedir. Bizler kimsenin hakkını alıp bizlere verilmesini istemiyoruz. Biz adaletli, hakkaniyetli ve adil bir çalışma düzeni istiyoruz. Bizler bugün burada sadece endişelerimizi dile getirmek istedik. Büyükşehir Belediye Başkanımız Murat Zorluoğlu’nun bu süreçte bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da verdiği sözlerin arkasında duracağından hiç şüphemiz yoktur.
Ayrıca şunu da belirtmek isteriz ki; yıllarca şoför esnafı üzerinden rant sağlayan ve şoför esnafı üzerinde bir karşılığı olmayan kişilerin, sanki şoför esnafı menfaatlerine hareket ediyorlarmış gibi davranış içinde bulunmalarını yadırgıyor ve kınıyoruz. Bu kişiler gerek sosyal medyadan gerekse mesaj yoluyla şoför esnafının hamiliğine soyunma girişiminde bulunmaları şoför esnafımız tarafından tepki ile karşılanmaktadır. Bunlar kendi menfaatlerinden başka bir şey düşünmeyeceklerini tüm şoför esnafımız bilmektedir. Bunlara gerekli cevap sandıkta verilmiş, yine verilecektir. Bu güne kadar sesimiz çıkmadıysa Oda Başkanımız gerekli mercilerde hakkımızı savunduğu içindir. Zamanı geldiğinde sesimizin ne kadar gür çıkacağından kimsenin şüphesi olmasın.
Bizler Trabzon Şoförler Odasının üyeleriyiz, Oda başkanımız Ömer Hakan USTA’nın Şoför esnafı menfaatleri doğrultusunda gerekeni yaptığına ve bundan sonra da yapacağından dolayı inancımız tamdır.
Buradan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Murat ZORLUOĞLU’na ve Trabzon Şoförler Odası Başkanı Ömer Hakan USTA’ya bizlere vermiş oldukları desteklerinden dolayı teşekkür ederiz.
Saygılarımızla

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner254

banner273