banner230

TMK Genel Başkanı Bekir Aktürk, ''Devletimiz fındığa ve üreticiye sahip çıkmıştır''

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bekir Aktürk’ten fındık fiyatı açıklaması:

TMK Genel Başkanı Bekir Aktürk, ''Devletimiz fındığa ve üreticiye sahip çıkmıştır''
banner232

Devletimiz
fındığa ve üreticiye
sahip çıkmıştır
 
Üretici bahçeye
yüzü güleç inecek
 
Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bekir Aktürk’ten, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a fındık fiyatı teşekkürü geldi.
 
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı fiyatlarıla, çay üreticilerinin ardından fındık üreticisinin de yüzünü güldürdüğünü belirten Aktürk, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Covid-19 salgınıyla beraber tüm dünyanın krizde olduğu bu dönemde açıkladığı fındık fiyatıyla üreticimizin yüzünü güldürmüştür. Kilogram alış fiyatı 22,5 TL ve ayrıca kilogram başına 2 lira destekleme ödemesi üreticinin bahçeye yüzü gülerek inmesini sağlayacaktır” diye konuştu.
 
YABANCI ŞİRKETLERİN İNİSİYATİFİNE BIRAKILMAMIŞTIR
Genel Başkan Aktürk üreticinin istediğinin olduğunu ve beklediği fiyatın açıklandığını ifade ederek, “Sayın Cumhurbaşkanımızın Giresun kalite kabuklu fındık için TMO’nun kilogram alış fiyatını 22,5 TL Levant kalite kabuklu fındık için ise 22 TL açıklaması devletimizin fındığına ve üreticisine sahip çıktığını göstermiştir. Fındıkta söz, sömürenin değil; alın teri dökenin, üretenin olmuştur. Fındığın fiyatı yabancı şirketlerin inisiyatifine bırakılmamıştır. Ümit ve beklenti içerisinde olan üretici istediğini almıştır” dedi. .
 
PAZARA İNMEDEN AÇIKLANMASI ÖNEMLİDİR
Fındığın fiyatının sezon öncesi açıklanmasının çok önemli olduğuna da vurgu yapan Genel Başkanı Aktürk, “Cumhurbaşkanımız, fındığın fiyatını pazara indikten sonra değil de sezon öncesi açıklaması da üreticinin beklediği bir hamle olmuştur. Fındığı tüccara açık hesap ile verme devri bitmiştir, üreticinin sözünün geçtiği dönem başlamıştır. Üreticinin sesine kulak veren başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, kabine üyelerimize ve milletvekillerimize teşekkürü borç biliriz. Tüm üreticilerimize hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.
 

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2020, 14:21
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273