banner164

KTÜ’nün Taşınmazları Artık Trabzon Üniversitesinin

Ak Parti Trabzon Milletvekili Av. Salih Cora açıkladı. TBMM’de KTÜ’nün taşınmazları ve birçok ekonomik karaları alarak ülkenin önünü açtık.

KTÜ’nün Taşınmazları Artık Trabzon Üniversitesinin
banner232

KTÜ’nün Taşınmazları Artık Trabzon Üniversitesinin 

SALİH CORA 

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülmekte olan gelir vergisi kanununda değişiklik yapılmasına dair kanun ile vatandaşımızın beklediği bir çok talep yerine getirilmekte hükümetimizin hedeflerini gerçekleştirecek yapısal adımlar atılmaktadır

Bu yasa kapsamında Trabzon üniversitesi’nin kurulması sürecinde mülkiyeti KTÜ ‘ye ait olup da yeni kurulan üniversiteye devredilemeyen taşınmazların devrine imkan sağlayan düzenleme talebimiz doğrultusunda komisyonda kabul edildi.Böylece sadece Trabzon değil yeni kurulun birçok üniversitede ki taşınmaz kullanımından kaynaklanan sorunları gidermiş olduk.

Ayrıca komisyonumuzda yapılan görüşmelerde;

Yurtdışı borçlanma ile ülkemizde emekli olma koşulları değiştirilmiş, varlık barışının süresi uzatıldı.Şehir içi otobüs taşımacılığında hasılat esaslı kazancın tespiti ve vergilendirme sistemi getirildi.Gümrük vergisinin eksik ödenmesi nedeniyle hakkında soruşturma ve kovuşturma bulunan taşıt sahipleri belirlenen vergiyi ödemeleri halinde araçları iade edilir hükmü getirildi.

Finansal güçlük yaşayan aktif firmalara kredilerin geri ödemesinde kolaylık sağlanacak .Bankacılık kanunda değişiklik yaparak yapılacak inceleme ile gecikmiş kredi borcunu ödeme niyetinde olan firmalara yeniden yapılandırma imkanı getirilecektir . 

Kamu Özel İşbirliği ile yapılan şehir hastanelerinde sözleşme bedelini düşünebilmek için  yetki istenmektedir.Bu düzenleme ile yapılması planlanan şehir hastanelerinin mevcut ekonomik koşullarda ihale edilebilmesi ve yapılmasının önünü açmaktayız .

Ülkemizin yaşadığı ekonomik gelişmelere istinaden sektörün beklentilerine uygun , kamu kurum ve kuruluşlarının performansını artıracak önemli düzenlemeleri komisyonda gerçekleştirdik.Kanun metni komisyonda kabul edilerek haftaya görüşülmek üzere genel kurula sunulacak

Hayırlı uğurlu olsun

Salih CORA
 

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273