banner164

32.Ahilik Kültür Haftası Kutlamaları Başladı

Bu yıl 32’incisi düzenlenen Ahilik Kültür Haftası, 15 Temmuz Şehitler ve Hürriyet Parkı’nda gerçekleştirilen etkinlikle başladı.

32.Ahilik Kültür Haftası Kutlamaları Başladı
banner232

16-22 Eylül 2019 tarihleri arasında kutlanan Ahilik Haftası programına Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Metin Kara, Çarşıbaşı Belediye Başkanı Mümin Nuhoğlu,Sürmene Esnaf Odası Başkanı Selahattin İsmailoğlu ,il protokolü, esnaf ve vatandaşlar katıldı.
Ahilik Teşkilatı Birlik ve Dayanışma Ruhunun En Somut Örneğidir
Ahilik teşkilatının milletimizin yüzyıllardır sahip olduğu birlik, beraberlik ve dayanışma ruhunun en somut örneklerinden birisi olduğunu ifade eden Vali Ustaoğlu “Ahilik, meslek örgütü olmasının yanında manevi bir terbiye ocağıdır. Ahilik teşkilatı aynı zamanda Anadolu’da dirlik ve düzenliğin sağlanmasında, birlik ve beraberliğin tesisinde de etkin rol üstlenmiştir.” dedi.
Protokol konuşmalarının ardından Vali Ustaoğlu, yılın ahisi Sürmene’den Kemençe yapım Ustası Hasan Sancak, yılın kalfası Çarşıbaşı’ndan Keşan Ustası Ayşe Saka ve yılın çırağı Ali Yılmaz’a ödülleri takdim edildi.
Etkinlikler kapsamında Ahi Teşkilatı canlandırmasının ardından Vali Ustaoğlu, vatandaşlara pilav ikram etti.

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2019, 17:40
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner249

banner160

banner254

banner273