banner277

Vali Ustaoğlu”Hacı Hamza Üstün Camisi”ni İbadete Açtı

Haber: Ömer Altıntaş www.trabzonhaber24.com Sürmene Belediye Başkanı Rahmi Üstün Sürmene Çarşı Mahallesi Sanayi Bölgesinde Babası “Hacı Hamza Üstün” adına cami yaptırdı.

banner232

Başkan Üstün sessiz sedasız başlattığı cami inşaatını Merhum Babası Hacı Hamza Üstün'ün hayrına ve İsmine yaptırdı.

Bugün Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu tarafından açılışı yapılan cami ibadete açıldı .

Sürmene’de bir dizi toplantı ve açılışa katılan Trabzon Validi İsmail Ustaoğlu, öncelikli olarak Sürmene Kulaçzade Kültür Merkezinde Mahalle Muhtarları ve kent yöneticileri ile bir toplantı yaptı. Vali Ustaoğlu ,Sürmene Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya ve Sürmene Belediye Başkanı Rahmi Üstün Mahalle Muhtarlarının istekleri ve Mahallelerindeki eksikleri not edildi.

TRABZON VALİSİ USTAOĞLU

Muhtarlara Yönelik Toplantılar 2020’de de Devam Edecek.
Toplantı açılışında, ilçede kamu yatırımı bulunan kurum amirleri, sunumlarını gerçekleştirirken, sonrasında muhtarlara hitap eden Vali Ustaoğlu, 2020 yılı içerisinde Sürmene ilçesinden başlayarak, muhtarlarla bir araya geleceklerini ve ilçelerin genel durumunu değerlendireceklerini söyledi.  
Muhtarları, devlet ve vatandaşlar arasındaki irtibatın merkezinde konumlandırdıklarını ifade eden Vali Ustaoğlu, “Bu anlamda kamu hizmetlerinin muhtarlarımız tarafından bilinmesi, takip edilmesi ve vatandaşlarımızla paylaşılması büyük anlam ifade ediyor. Bu format çerçevesinde mahallerinizi ilgilendiren ana sektörler itibarıyla, yapılan hizmetleri ve çalışmaları paylaşmak, muhtarlarımızla hasbihal etmek ve varsa vatandaşlarımızın sorun ve taleplerini almak üzere bugün burada toplandık. Benzer toplantılar ilerleyen süreçte diğer ilçelerimizde de düzenlenecek. İlçe müdürlerimiz, sunumlarda görüldüğü üzere birçok hizmete imza attılar. Türkiye’miz gelişti, değişti. Artık en ufak olumsuzluğun takip edildiği, şeffaflığın ön planda olduğu bir dönemdeyiz. Gayretli çalışmaları takip ediyoruz. İlimizde hayata geçirilen vizyon projelerden Sürmene ilçemiz de faydalanıyor.” dedi.
“Sıkıntılarımıza Birlikte Çözüm Üreteceğiz”
Muhtarlık müessesine verdiği önemi de ifade eden Vali Ustaoğlu, “26 yıllık meslek hayatımda hep söylediğim gibi muhtarlar bizim en önemli mesai arkadaşlarımız oldu. Bu yıl daha organize ve kapsamlı bir çalışma içerisinde muhtarlarımızla bir araya gelip, sıkıntılarımıza birlikte çözüm üretme çabası içerisinde olacağız.” diye konuştu.
Gerek ilçelerde gerekse il genelinde önceliklerinin, her zaman huzur ve güven ortamını korumak olduğuna vurgu yapan Vali Ustaoğlu, “2019 bu anlamda bizler için gayet güzel bir yıl oydu. Turizmden örnek verecek olursam; dış hatlardan ilimize gelen uçak sayısı önceki yıla göre %45 oranında artış gösterdi. 2020 de inşallah güzel geçecek. Katar ile Trabzon arasında mayıs ayı içerisinde direkt uçuşların başlayacak olması çok önemli bir gelişmedir. Özellikle kırılgan bir sektör olan turizmi olumsuz etkileyecek davranışların yaşanmaması, huzur ve güven ikliminin muhafaza edilmesi, turistlere yaklaşımımızda her zaman azami ölçüde dikkatli olunması noktasında gayret göstereceğiz. Muhtarlarımızın esnafla sürekli iletişim halinde bulunarak bu anlamda kendilerine yardımcı olmasını istirham ediyorum.” ifadelerini kullandı.
“Devletimizin, Şefkat Elini Herkese Uzatacak Gücü Vardır”
Vali Ustaoğlu konuşmasının sonunda, vatandaşların seslerini devlete duyurma noktasında mutlaka aracı olmalarını istediği muhtarlara, “Devletimizin, şefkat elini herkese uzatacak gücü vardır.” hatırlatmasında bulundu.
 
Toplantı, muhtarların mahalleleriyle ilgili sorun, talep ve beklentilerini sözlü ve yazılı olarak Vali Ustaoğlu’na iletmesiyle son buldu.
Muhtarlar toplantısının ardından tadilat çalışmaları tamamlanarak yeniden hizmete alınan Sürmene Devlet Hastanesinin açılışını gerçekleştiren Vali Ustaoğlu, beraberindeki İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Usta ve kurum amirleriyle hastanede incelemelerde bulundu.
Cuma Namazı öncesinde, Sürmeneli Üstün ailesi tarafından yaptırılarak ilçe halkının hizmetine sunulan Üstünler Camisi’nin de açılışını yapan Vali Ustaoğlu, burada yaptığı konuşmada ‘hayırda yarışma’ konusuna işaret ederek, dinimizin bu hususa verdiği önemi anımsattı.
Vali İsmail Ustaoğlu, Cuma Namazı sonrasında ilçede yapımı süren, Muratlı Özel Eğitim Anaokulu Ek Binası, Sürmene İlçe Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binası, İmam Hatip Ortaokulu ve Sosyal Bilimler Lisesi inşaatlarında incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.
Valimiz İsmail Ustaoğlu, Sürmene Muratlı Özel Eğitim Anaokulunda eğitim gören minikleri ziyaretinin ardından, yapımı süren anaokulu ek binasında incelemelerde bulundu.

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu ,Sürmene Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya ve Sürmene Belediye Başkanı Rahmi Üstün ,Trabzon Emniyet Müdürü Metin Alper,Trabzon İl Jandarma Komutanı Tuğ General Erhan Demir,İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş ,Ak Parti Sürmene İlçe Başkanı Hüseyin Azizoğlu,İl Sağlık Müdürü Dr.Hakan Usta,Belediye Meclis Üyeleri ,Mahalle Muhtarları ve İlçe daire amirlerinin katılımı İle Sürmene Devlet Hastanesine kazandırılan yeni Ameliyathanenin açılışı,Sürmene Emniyet Müdürlüğü yeni binasının temel atma töreni,16 derslikli Sürmene Hasan Tahsin Krali Sosyal Bilimler Lisesi inşaatlarında ve İmamhatip ortaokulu binasının. Kontrolü yapıldı. 

Sürmene Hacı Hamza Üstün Camii Açılışı Sonrası Sürmene Belediye Başkanı Rahmi Üstün Şu açıklamayı yaptı;

Ailemiz tarafından yapımı öz kaynaklarımızdan karşılanan Merhum Babam ''Hacı Hamza Üstün'' hayrına yaptırmış olduğumuz Çarşı Mahallesi Sanayi Mevkii TOKİ Evleri bitişiğinde cami inşaatımız bitmiş olup açılışı da Sayın Valimiz tarafından yapılmıştır.Yapımına bir yıl önce başladığımız cami inşaatını bir yıl içinde bitirip hizmete açmak bizlere nasip oldu.Cami İnşaatını bu bölgede yapmamız TOKİ Konutlarının camisinin olmayışı ayrıca Çay Fabrikalarında çalışan insanlarında İbadet yapacak camisinin olmayışı amacımız halkımızın ibadetini özgürce yapsın,Yapımı biten ''Merhum Hacı Hamza Üstün Camii'ni Allah'ın izni ile bir yıl içinde tamamlayıp halkımızın ibadetine açmış bulunmaktayız. Üstün açılışını birlikte dualar eşliğinde sayın valimiz İsmail Ustaoğlu ve değerli davetlilerimiz eşliğinde yaptığımız “Hamza Üstün Camii “Halkımıza Hayırlı olsun.

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2020, 00:11
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273