banner164

Uzungöl Masaya Yatırıldı

Uzungöl’de bir otelde Uzungöl Turizmciler Derneği, Uzungöl Turizmini Yaşatma Derneği,Uzungöl BİRUZ’a ve Uzungöl Hediyelik Eşya Derneği Başkanları tarafından organize edilen toplantıya Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Turgut, çok sayıda Gazeteci ve Uzungöl esnafı katıldı.

Uzungöl Masaya Yatırıldı
banner232

UZUNGÖL MASAYA YATIRILDI 

Uzungöl Masaya Yatırıldı 

Uzungöl’de bir otelde Uzungöl Turizmciler Derneği, Uzungöl Turizmini  Yaşatma Derneği,Uzungöl BİRUZ’a ve Uzungöl Hediyelik Eşya Derneği Başkanları tarafından organize edilen toplantıya Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Turgut, çok sayıda Gazeteci ve Uzungöl esnafı katıldı.
 
ESNAF KENDİNİ SAVUNDU

OLUMSUZ HABER OLMASIN
 Sizlerin görevi elbette ki haber yapmaktır. Ancak haber yaparken insanlarımız tarafından olumsuz ya da yanlış algılanabilecek haberler konusunda siz Kıymetli Basın Mensuplarımızın elimizden tutmanıza ihtiyacımız var. Basit bir örnek ile açıklamaya çalışayım.Antalya Ülkemizin en önemli Turizm Merkezlerindendir.Turizm Sezonu boyunca milyonlarca insanın ziyaret ettikleri Antalya İlimizde olumsuz bir haber ile karşılaşmak nerede ise imkansız gibidir.Sizler Gazetecisiniz.Elbette ki gördüğünüz duyduğunuz her haberi okuyucularınız ile paylaşmak isteyeceksiniz.Ancak Uzungöllü Turizmciler olarak sizlerden şunu özellikle istirham ediyoruz.Bu tür olumsuz haberlerde mutlaka konunun muhatabına ulaşılmalı haberin detayları net bir şekilde belli olmalı ve de mutlaka ilgili Resmi Makamlardan bu konuda bilgi alındıktan sonra haber okuyuculara ulaştırılmalıdır.Bizler Uzungöl’de bulunan Sivil Toplum Kuruluşları olarak Trabzon Basınımızın her zaman yanımızda olduğunu ve de sözü edilen hassasiyetler konusunda itinalı davrandığını görüyor ve de takip ediyoruz.Bu anlamda bu güzel akşamı Uzungöl’e ayırdığınız ve de Bizlerle Birlikte olduğunuz için sizlere teşekkür ediyor,Uzungöl’de bulunan Tüm Sivil Toplum Kuruluşları adına hepinizi saygı ile selamlıyoruz.  

UZUNGÖL BATUM’U GEÇTİ 
Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Turgut toplantıda yaptığı konuşmasında “Trabzon için turizm ticaret tarım dedik. Ticarette istediğimiz seviyede değiliz ilerlemeye devam ediyoruz. Tarım alanında da belli çabalar var. Ama turizmde Arap turistlerinde, rakamlar yüz binlere ulaştı. Bu manada Uzungöl’deki turizmcilerinin son yıllardaki çabasını tebrikle karşılıyorum. Akşam geldik buraya, Batum’la kıyaslanıyordu. Ve gördük ki  Uzungöl, Batum’u geçti.İmar konusunda belli noktalara gelindi düzenlendi. 

BAŞKAN HANEFİ TOK “ UZUNGÖL’E MACERA PARKI BAYRAMDAN SONRA 
Çaykara Belediye Başkanı Hanefi  Tok “Belediye olarak 4 yılımızı tamamladık. Uzungöl’de alınması gereken önlemler neler sıraladılar. Ben ilk başkan olduğum zaman bana Uzungöl’ün göl temizliğini yapın yeter dediler. Uzungöl Trabzon’dur. Trabzon’a gelipte Uzungöl’e uğramayan turist yok. Bunun getirmiş olduğu sorunlar vardı. Ama bunları hep beraber inşallah çözüm noktasına getirdik getireceğiz. Uzungöl’de park sorunu değil, parksızlık sorunu var. Bir takım önlemler alarak, Trapark Uzungöl’e gelecek. Park noktasında çözümler alacağız. Gelen vatandaşımız kendini o kadar rahat hissediyorki aracını yolun ortasında bırakıp gidiyor. Aslında bu idareden veya yerel yönetimden kaynaklanan bir sorun değil, vatandaşımızın umursamazlığından kaynaklanan sorun bir sorun. Uzungöl’ümüze bu yıl arıtma noktasında ihale tamamlandı. Ramazan bayramı içerisinde kısmi olarak hayata geçirilecek. Macera Parkı ihaleye çıkmış oldu. Burada iki km yukarıda tamamlandı. Bayram sonunda hizmete açılacak. 

TELEFERİK KURULDAN GEÇİYOR

Kış turizmini harekete geçirecek olan, teleferik projemiz var. Yarından itibaren kuruldan geçecek. Onay geldikten sonra ivedi bir şekilde yapımına başlanacak.  İmarla ilgili sorunlar vardı çözdük. 18 uygulamasını bitirdik. Sezon boyunca inşaat yapımında olunanlara yasak vereceğiz. Gecikmesinin nedeni hukuksal sorunlar vardı. 

UZUNGÖL EN GÜÇLÜ DESTİNASYON

Kaymakam Ayrancı konuşmasına sırasında “Bizlerin medyada vatandaşla olan ilişkimizde medyanın önemli bir yeri olduğunu düşünüyorum. Uzungöl’de kısaca 2017 yılı içerisinde bir çok yatırımımız oldu. Bu yatırımlar Uzungöl’ün hakketiği noktaya gelmesi sizlerinde çok iyi bildiği çok ciddi bir turist akımına taleple karşılaşıyor. Alt yapı eksikliği var. Şuan günümüzde yaşadığız belli alt yapı kaynağı sağlanamadan turist akımına yakalanıyor. Bu yapılan yatırımlarla bu eksikler gideriliyor. Turizm kurumsulaştırıyor. Hakkettiği noktaya getirilmeye çalışılıyor. Turizmle ilgili bunlar yapılırken dünyada destinasyonlar Karadeniz turizmin en güçlü destinasyonu. Karadeniz turizmi dendiğinde ilk akla gelen destinasyon olarak ön plana çıkıyor Uzungöl.   UZUNGÖL KÜÇÜK HESAPLARA KURBAN EDİLİYOR Uzungöl bazı küçük hesapların kurbanı yapılıyor, dünyada destinasyonlar birbirilerini destekleyerek yükseliyor. Bazen Uzungöl’ü zayıflatırsak biz güçleniriz kaygısı bazen destekleniyor. Buradan insanlar para kazanıyor ekmek yiyor. Tabiki eleştirilecek şeyler oluyor, bazen bir kampanya şeklinde Uzungölle ilgili, fenomenlerde kullanılarak algı oluşturulmaya çalışıyoruz, tamam Uzungöl’e zararı olabilir ama Trabzon ve Karadeniz turizmine de zarar verir. Bunu çünkü her sezonun başında maalesef yaşıyoruz. Burada eksikler sıkıntılar yapılmış hatalar var ama bunları düzeltiyoruz. Düzelteceğiz. Bunların gündeme gelmesi turizme zarar veriyor. Uzungöl’de eleştirileri duymuşsunuzdur. Fiyatlarla ilgili özellikle. Biz burada buranın gerçek sahibi olan turizmcilerimizde öğrencilerimizi ağırladık. Paranız var mı yok mu diye sormadan karnınızı doyurup ihtiyaçlarınızı gideriyorlar.  Hatalar yapılmamış mı elbet yapılmış. Bununla ilgili çalışmalarımız devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2018, 23:30
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner179

banner249

banner160

banner233

banner234