banner277

Trabzon’da Kar ve Buzla Mücadele Devam Ediyor

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeleri ile birlikte il genelinde kar ve buzla mücadele çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor.

Trabzon’da Kar ve Buzla Mücadele Devam Ediyor
banner232

Beklendiği üzere dün aksam (23 Ocak Perşembe gecesi) orta ve yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışı nedeniyle bazı mahalle yolları ulaşıma kapandı. Büyükşehir Belediyesi ekipleri, tüm yollara müdahale etti. Orta ve yüksek kesimlerdeki mahalle yollarını ulaşıma açmak için çalısmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi ekipleri, şehir merkezi Ortahisar ilçesi başta olmak üzere ilçe merkezlerinde de buzlanmaya karşı tuzlama çalışmalarına dün gece saatlerinden itibaren ara vermeden devam etti. 

AKŞAMA KADAR TÜM MAHALLELERE ULAŞIM SAĞLANACAK
Trabzon Büyükşehir Belediyesi yetkililerince kar ve buzla mücadele çalışmalarına ilişkin yapılan açıklamada, il genelinde 24 Ocak Cuma günü saat 10.30 itibari ile Şalpazarı, Tonya ve Çaykara ilçeleri yoğunlukta olmak üzere, değişik ilçelerde yaklaşık 144 mahalle yolunun ulaşıma kapalı olduğu bildirildi. Mahalle yollarını ulaşıma açma çalışmalarına günün ilk ışıkları ile başlandığının ifade edildiği açıklamada, "Kar yağışı yer yer devam etmektedir. Ekiplerimiz tüm noktalara ivedilikle müdahale etmiştir. Akşama kadar tüm yolların ulaşıma açılması planlanmaktadır. Kar yağışının devam ettiği noktalarda, yağışın kesilmesi ile birlikte yol açma çalışmalarına hız verilmektedir" denildi.

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273