banner164

Sürmene Belediye Başkanı Üstün ''Denizi Doldurmaktan Vazgeçtik''

Haber : Ömer Altıntaş www.trabzonhaber24.com Sürmene Belediye Başkanı Rahmi Üstün ,Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisinin bugün ki oturumunda daha önce gündeme gelen Sürmene İlçesinde deniz doldurularak ilave alan kazanılması görüşüldü.

Sürmene Belediye Başkanı Üstün ''Denizi Doldurmaktan Vazgeçtik''
banner232

Sürmene Belediye Başkanı Üstün ''Denizi Doldurmaktan Vazgeçtik''

Haber : Ömer Altıntaş  www.trabzonhaber24.com  

Sürmene Belediye Başkanı Rahmi Üstün ,Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisinin bugün ki oturumunda daha önce gündeme gelen Sürmene İlçesinde deniz doldurularak ilave alan kazanılması görüşüldü. 

Sürmene Belediyesi, İmar ve Bayındırlık Komisyonundan gündeme gelen maddede yeni alan bulunması nedeniyle denizi doldurmaktan vazgeçtiklerini ifade etti. Sürmene Belediye Başkanı Rahmi Üstün, Beşikdüzü’nde yaşanan sel felaketi sonrası yaşanılanlardan ders çıkartılması gerektiğini ifade ederek, “Sürmene’de Muratlı ve Zeytinli mahallelerinin arasında bir vadi var. Bu vadi de yeni bir dolgu alanı tespit ettik. Büyükşehir Belediyesi ile de görüştük eğer istimlak ederlerse yeni dolgu alanını orada yapacağız. Bunun içinde denizde dolgu alanından vazgeçtik. Zaten denize çok sıcakta bakılmıyordu” dedi. 

SÜRMENE BELEDİYE BAŞKANI ÜSTÜN KAÇAK DÖKÜMLER YARIN FELAKETE NEDEN OLABİLİR !!

 Başkan Rahmi Üstün, “İlçe içerisinde hafriyat ortaya çıkıyor ama onları dökecek alanımız yok. Bu hafriyatları dere ya da deniz kenarlarına döküyorlar. Bu dolgu alanını hafriyat döküm alanı olarak kullanacağız. İstimlak edildiği takdirde sosyal donatı alanı olarak kullanacağız, vatandaşa kalırsa da orası tarım alanı olarak geçmektedir, vatandaş tarım için kullanabilecek. Birincil hedefimiz hafriyatı dökecek alan oluşturmak çünkü kaçak olarak dere ve deniz kenarlarına döküyorlar sonrasında Devlet Su İşleri, Karayolları bize yazı yazıyor. Büyükşehir dere kenarlarına  döktürmeyin diyor ama gece kaçak döküyorlar.

ÜSTÜN BİZ BU FELAKETİ 1998 'DE YAŞADIK ;52 VATANDAŞIMIZIN HAYATINA MAL OLDU

Beşikdüzü’nde yaşanan durumu çok iyi biliyorum ama Sürmene’de Manahos Deresi etrafına hafriyat döküyorlar. Yarın bir gün büyük taşkında bu hafriyatlar tıkanmaya neden olacak ve ilçe merkezini sular basacak. Bu tür bir korkumuz var. 1998 yılında Beşköy felaketinde bu sorunu yaşadık. Köprü altından geçemeyen sular çarşı içini bastı. Beşköy Felekatinde 52 Vatandaşında Öldüğünü hatırlatan Üstün, Bu felaketlerden kurtulmak içinde tedbirli davranmak zorundayız” diye konuştu.  Madde mecliste görüşüldükten sonra kısmına iade edildi. Madde yeni dolgu alanı ile birlikte Büyükşehir Belediye Meclisine yeniden gelmesi bekleniyor

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2016, 23:32
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160