banner277

KIYIYA VURAN SÜRİYE'Lİ BEBEĞİN HİKAYESİNİ BİLİYORMUSUNUZ

Haber : Ömer Altıntaş www.trabzonhaber24.com Evvelsi günü sabah saatlerinde kıyıya vuran minik Aylan ve abisi Galip’in, aileleriyle birlikte Kobani’deki IŞİD saldırılarından kaçtıkları ve Avrupa’ya sığınmak istedikleri ortaya çıktı.

KIYIYA VURAN SÜRİYE'Lİ BEBEĞİN HİKAYESİNİ BİLİYORMUSUNUZ

 KIYIYA VURAN SÜRİYE'Lİ BEBEĞİN HİKAYESİNİ BİLİYORMUSUNUZ 

Haber : Ömer Altıntaş www.trabzonhaber24.com

 Evvelsi günü sabah saatlerinde kıyıya vuran minik Aylan ve abisi Galip’in, aileleriyle birlikte Kobani’deki IŞİD saldırılarından kaçtıkları ve Avrupa’ya sığınmak istedikleri ortaya çıktı.

Aylan'ın dünyayı sarsan cansız bedeni akıllara, 'Neden can yeleği yoktu!' sorusunu getirirken, yanıtı dehşete düşürdü. Denize açılırken Kiraladıkları Bot sahibi  kaçakların can yeleklerini zorla çıkarttığı ortaya çıktı.

Dün sabah saatlerinde kıyıya vuran minik Aylan ve abisi Galip’in, aileleriyle birlikte Kobani’deki IŞİD saldırılarından kaçtıkları ve Avrupa’ya sığınmak istedikleri ortaya çıktı.

Dün sabah saatlerinde batan 2 teknede 12 kişi suda boğularak ölmüş, ölenlerin içerisinde kıyıya vuran 2 çocuğun cesedi tüm dünyayı sarsmıştı. İnsanları yasa boğan Aylan ve Galip kardeşin hikayesi ise yürekleri dağladı. Kobani’de yaşayan Kurdi ailesi, üç çocuğu ile birlikte Suriye sınırından Türkiye’ye girdi. Sınırdan giriş yapan aile önce İstanbul’a oradan da Bodrum’a geçti. Kobani’de IŞİD saldırılarından kaçan aile Bodrum’da bir müddet kaldıktan sonra Yunanistan’ın Kos adasına geçmek için Akyarlar koyundan Botla denize açıldılar.

12 CAN'A CAN YELEKLERİ ZORLA ÇIKARTILARAK DENİZE ATTIRILDI

Denize açıldıkları bot 10 kişilikti ama Bot kaptanı bota 17 kişi aldı. Bota aldığı kaçakların can yeleklerini çıkarmasını isteyen Bot Kaptanı, üzerindeki yelekleri zorla çıkarttırıp denize attı. Umuda yolculuk yapan kaçakların botu fazla kişiden dolayı su almaya başladı, kaçakları taşıyan bot bir müddet sonra battı.

17 KİŞİ CANINI KURTARMAK İÇİN DENİZDE SAVAŞ VERİRİKEN 

IŞİD saldırılarından kaçan aile su alan tekneden kurtulmaya çalıştı. Bir kızını kurtaran anne, 2 çocuğundan ise haber alamadı. Çocuklarının 2’si de umuda yolculuk için bindikleri teknenin batması sonucu boğularak ölmüş ve 2 kardeş 50 metre ara ile kıyıya vurmuştu. Aileyi kurtaran sahil güvenlik ekipleri anneyi ve bir kız çocuğunu muayene için Bodrum Devlet Hastanesine getirdi. Sağ kurtulan bazı kaçaklar ise ölenleri teşhis için morga getirildi. Teşhis için getirilen kaçakların içerisinde 2 evladını kaybetmiş acılı baba da vardı. Teşhis için girdiği morgda 2 çocuğunun da cansız  bedenini gören baba sinir krizi geçirdi. O esnada hastanede tedavi olan eşi ise eşinin feryadını duyunca morga koştu. Çocuklarının ölüm haberini alan anne saatlerce sakinleştirilemedi. Olay sonrasında tüm dünya yasa boğulurken, uluslararası basın yayın organları olayı medyaya taşıdı. Birçok gazete "Fotoğraf yeter söze gerek yok’ başlığı attı.
Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2015, 11:18
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273