banner277

KARAL'DAN BAŞKAN GENÇ'E ZİYARET

Haber : Ömer Altıntaş www.trabzonhaber24.com AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç'i makamında ziyaret etti.

KARAL'DAN BAŞKAN GENÇ'E ZİYARET
RİZE MİLLETVEKİLİ HASAN KARAL BAŞKAN GENÇ'İ ZİYARET ETTİ

Haber : Ömer Altıntaş  www.trabzonhaber24.com

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç'i makamında ziyaret etti. Başkan Genç ile bir süre görüşen Karal, Rize ve Trabzon'a yapılacak yatırım ve projeler üzerinde istişarelerde bulundu. AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal sadece Rize'nin değil Trabzon'un da milletvekili olarak çalışacağını her iki şehrin kalkınması gayret göstereceğine vurgu yaparak, "Bölgemizin meselelerini, bölgemizde yapılması gereken çalışmaları değerlendirmek, analiz etmek amacıyla nezaket ziyaretinde bulunduk. Bölgemize gelecek ve gelmekte olan yatırımları değerlendirmek amacıyla bir çalışma ziyareti yapmak istedik. Trabzon'un gelişmesi, kalkınması hepimizin temel arzusudur. Geçmişte de dayanışmamız, işbirliğimiz bölgemize çok ciddi hizmetlerin gelmesine vesile olmuştur. İnşallah bundan sonraki süreçte de aynı idealleri paylaşan bir birliktelik ortaya koyarız. Rize ve Trabzon biz siyasetçilerin ortak değeri olmalıdır. Bizler sadece seçildiğimiz şehre değil bütün bölgemizi temsil eden bir konumda olmalıyız. Hizmeti milletvekili seçildiğimiz şehirle birlikte bütün bölgemize yönelik olarak düşünmeliyiz. Bunun içinde de sadece şehrimizi değil, bölgemizi de düşünmek durumundayız." diye konuştu. 
ŞEHRİMİZİ DEĞİL BÖLGEMİZİ DÜŞÜNMELİYİZ
Başkan Genç ise Rize ve Trabzon'un Doğu Karadeniz'in en önemli iki şehri olduğunu belirterek, her iki ilin dayanışmasından oluşacak sinerjinin Trabzon'a daha kuvvetli yansıyacağını söyledi. Rize ile Trabzon arasındaki işbirliği  ve dayanışmayı daha artırarak devam ettirmek istediklerine vurgu yapan Başkan Genç, "Aynı atmosferi devam ettirmek istiyoruz. Vekilimizin Ankara'da Artvin'in, Rize'nin, Trabzon'un ve bölgenin vekili anlayışı ile hareket ettiğine ben şahidim. Çok gayretli bir efor sarf ediyor. Bütün projelerde, bölgenin bütün kazanımlarında, bütün bölge illerinin istifade etmesi için gayret ediyoruz. Bu dönemi de bir fırsat olarak görmemiz lazım. Bölgeden bakanlarımız meclis başkanlarımız ve cumhurbaşkanımız var. Karadeniz bölgesini böyle bütüncül yaklaşımlarla ele alıp bu dönemde de çok önemli kazanımlar elde edeceğiz. Biz yerel yöneticiler olarak talep edeceğiz, vekillerimiz de bunu sağlayıp bölgemizin konumunu yükseltecektir. Bu dönemde bölgemiz çok çok önemli kazanımlar elde ettik. Özellikle ulaşımda. Bölge olarak talep etmemiz gereken ciddi bir demiryolu projemiz var. Hep birlikte bu projeleri elde etmek için gayret edeceğiz." diye konuştu.   
Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2015, 23:20
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273