banner277

KARADENİZLİ PALAMUT'A HASRET KALDI

Haber : Ömer Altıntaş www.trabzonhaber24.com haber servisi Balıkçıların ağına az takılması nedeniyle tanesi 35 liraya kadar yükselen palamut, Fakirin Sofrasının baş tacı idi.

KARADENİZLİ PALAMUT'A HASRET KALDI

 KARADENİZLİ PALAMUT'A HASRET KALDI

 Haber :Ömer Altıntaş  www.trabzonhaber24.com haber servisi

 Balıkçıların ağına az takılması nedeniyle tanesi 35 liraya kadar yükselen palamut, Fakirin Sofrasının baş tacı idi. 

Vatandaşlar, kilogramı 7,5 - 10  liraya satılan Hamsiyi , balıkçıların ağına az takılması nedeniyle fiyatı yükselen palamuttan daha fazla tüketiyor. 

Balıkçılar ,denizlerde av sezonunun durgun geçmesi nedeniyle, balık satışlarının bu yıl, önceki yıla göre daha az olduğunu söyledi. 

Palamudun yok denecek kadar az avlandığını belirten Trabzonlu Balıkçılar , "Palamut hiç olmadı denilecek kadar azdı. Hamsi önceki haftalarda biraz boldu ama şimdi o da azaldı. Şu anda levrek akını var. Levrek  ve çinekopun kasası 350-400 lira olarak gidiyor. Buna göre biz de pahalı aldığımız için satışlarımız biraz durgun oluyor. İstavrit hamsi olduğu sürece fiyatları uygunsa tercih ediliyor" dedi. 

 "PALAMUT LÜKS OLDU" 

Levrek satışlarının bu yıl iyi olduğunu ifade eden balıkçılar, "Levrek satışlarımız oluyor. İnsanlar fırın, ızgara ve yağsız tavada pişirildiğinde oldukça lezzetli olan levreği tercih ediyorlar" diye konuştu. 

Vatandaşların önceki yıllarda ekonomik olduğu için palamudu daha çok tercih ettiğini ancak bu yıl balıkçıların ağına az takılması nedeniyle fiyatı yükselen palamudu almadıklarını anlatan Erol, şunları kaydetti: 

"Levrek palamuttan daha lüks bir balıktı ancak bu yıl tersine döndü. Palamut lüks haline geldi. Bir palamudun tanesi 30-35 lira olduğu için
insanlar kilosu 25 lira, 30 lira olan levreği tercih ediyor. Geçen sene tanesi 12,5-15 liradan satılan palamut lükse geçti bu sene. Ama geçen sene öyle değildi." 
Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2016, 21:48
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273