banner164

Karadeniz'de 5.3 Şiddetindeki Deprem Korkuttu

Haber : Ömer Altıntaş www.trabzonhaber24.com Karadeniz açıklarında saat 11.18'de meydana gelen 5.2 büyüklüğündeki deprem, İstanbul başta olmak üzere birçok kentte hissedildi. Yerel medya, sarsıntının Zonguldak ve kıyıdaki ilçelerinde paniğe yol açtığını aktarıyor.

Karadeniz'de 5.3 Şiddetindeki Deprem Korkuttu
banner232

 Karadeniz'de 5.3 Şiddetindeki Deprem Korkuttu 

Haber : Ömer Altıntaş  www.trabzonhaber24.com  

Karadeniz açıklarında saat 11.18'de meydana gelen 5.2 büyüklüğündeki deprem, İstanbul başta olmak üzere birçok kentte hissedildi. Yerel medya, sarsıntının Zonguldak ve kıyıdaki ilçelerinde paniğe yol açtığını aktarıyor.

İTÜ'den Prof. Tüysüz, Karadeniz'de bilinen bir fay hattı olmadığını, depremin denizin altında muhtemel bir oturma veya heyelan nedeniyle meydana geldiğini söyledi.

Karadeniz açıklarında saat 11.18'de bir deprem meydana geldi. İstanbul ve birçok kentte hissedilen depremde ilk belirlemelere göre can veya mal kaybı olmadı. Sarsıntının merkez üssünün İstanbul'a 200 kilometre uzaklıkta olduğu bildiriliyor.

ABD Jeolojik Araştırmalar Merkezi, Karadeniz Ereğli açıklarında gerçekleşen depremin büyüklüğünü 5.3 olarak verdi. Avrupa Sismoloji Merrkezi'ne göre depremin büyüklüğü 5.2.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nin (AFAD) verileri, yerin yaklaşık 25 kilometre derinliğinde meydana gelen depremin büyüklüğünü 4.8 olarak gösteriyor.

Depremin büyüklüğünü 5 olarak geçen Kandilli Rasathanesi ise derinliği 14.4 kilometre olarak aktardı.
Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2016, 12:51
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160