banner164

KARADENİZ FLORİDA'DA TANITILIYOR

Yeni bir destinasyon olarak geliştirilen ve son birkaç yıl içerisinde büyük ilgi gören Doğu Karadeniz Bölgesi Amerika Birleşik Devletlerinin Florida Eyaletinde düzenlenen Kurvaziyer Turizmi Fuarında tanıtılıyor. Dün açılışı gerçekleştirilen ve üç gün sürecek olan fuar da kurvaziyer turizmi yeni sezon hazırlıkları için start verildi.

KARADENİZ FLORİDA'DA TANITILIYOR
banner232
DOKA VE TTSO KARADENİZİ FLORİDA'DA TANITIYOR 


Haber : Ömer Altıntaş  www.trabzonhaber24.com 

Yeni bir destinasyon olarak geliştirilen ve son birkaç yıl içerisinde büyük ilgi gören Doğu Karadeniz Bölgesi Amerika Birleşik Devletlerinin Florida Eyaletinde düzenlenen Kurvaziyer Turizmi Fuarında tanıtılıyor.  Dün açılışı gerçekleştirilen ve üç gün sürecek olan fuar da kurvaziyer turizmi yeni sezon hazırlıkları için start verildi.
 
Dünyanın en büyük kurvaziyer turizmi sektörünü buluşturan Miami de yüzlerce ülke kendi bölgelerinin tanıtımını yapıyor. Doğu Karadeniz Bölgesi kurvaziyer turizmde geçtiğimiz yıl yakaladığı çıkışı bu yıl daha da artırmak için Miami fuarında tanıtım yapıyor. Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı ve Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde düzenlenen fuar tanıtım standında bölgemizin tarihi, kültürü ve doğası tanıtılıyor.
 
Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı Sekreteri (DOKA) Çetin Oktay Kaldırım, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO)  Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu stantta tanıtım çalışmalarına destek verdiler. Ziyaretçiler ile birebir ilgilenerek Doğu Karadeniz Bölgesi için yeni bağlantılara adım attılar. Birçok görüşmede bulunarak önümüzdeki sezon Doğu Karadeniz’e kurvaziyer gemilerin rotalarını çevirmelerine katkı sağladılar.
 
Miami Kurvaziyer Fuarında DOKA ve TTSO standı sektörden büyük ilgi gördü. Türkiye’nin Miami Başkonsolosu Özgür Kıvanç Altan,  Washington Büyükelçiliği Kültür Ataşesi Görkem Karakuş, Türkiye Kurvaziyer Birliği Başkanı ve İzmir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ekrem Demirtaş standı ziyaret ederek heyeti tebrik ettiler.
 
Miami Başkonsolosu Özgür Kıvanç Altan, Doğu Karadeniz Bölgesi’nin kurvaziyer fuarında tanıtımının oldukça başarılı bulduğunu ifade etti. Yapılan tanıtımın Doğu Karadeniz’e yüksek katkı sağlayacağını kaydederek, “Ülkemizin ve Doğu Karadeniz Bölgesi’nin dünya kurvaziyer turizmi pastasından pay almasına gösterdiğiniz katkılara teşekkür ediyorum.” dedi.
 
Türkiye, Bu yıl da “Home Of Türkiye” imajıyla fuarda tanıtım yapıyor. Ayrıca Türkiye Kurvaziyer Birliği olarak İzmir ve Ege Bölgesi de kurvaziyer fuarında tanıtım çalışmalarında ülkemizi temsil ediyorlar. Önümüzdeki yıllarda Türkiye’de sektörün daha da büyüme potansiyeli içerdiğini vurgulanırken özellikle Doğu Karadeniz Bölgesi gibi yeni destinasyonların daha da ön palana çıkacağını vurgulayan DOKA Genel Sekreteri Çetin Oktay Kaldırım, ”Bölgemiz artık kurvaziyer turizminde bilinen bir bölge olduk. Daha da gelişeceğini umuyoruz.” dedi.
 
TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu da  Doğu Karadeniz Bölgesi’nde kurvaziyer turizminde  hedeflerin daha büyük olduğunu belirterek geçtiğimiz yıl 40 cruise gemi ve 18 bin yolcunun aşılacağını dile getirdi.
 
DOKA Genel Sekreteri Çetin Oktay Kaldırım, TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kurtul Özel, DOKA Genel Sekreter Yardımcısı Vahit Ketboğa, Planlama Birim Başkanı Onur Adıyaman, TTSO Yönetim Kurulu Üyesi Özcan İlarslan,  DOKA Uzmanlar Adil Soltan, İsmail Aslaner fuara katıldılar
Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2015, 19:52
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner254

banner273