İYİ Parti İl Başkan Yardımcısı “ Millete Rağmen Millet Parkı”

İYİ Parti Trabzon İl Başkan Yardımcısı Sezgin Oğul, Trabzonspor’un mabedi Avni Aker Stadı’ndan kalan sahada yapılan Millet Parkı inşaatını eleştirdi.

İYİ Parti İl Başkan Yardımcısı “ Millete Rağmen Millet Parkı”
banner232

Oğul, söz konusu parkta Yavuz Selim Stadı’nın yer almamasını şehrin spor belleğine bir hakaret olarak nitelendirdi. Başkan Yardımcısı Oğul, Yavuz Selim Stadı’nın milletin taleplerine karşın yalnızca mini müze saha şeklinde değerlendirilmesinin kabul edilemez olduğunun altını çizdi.
İşte İYİ Parti İl Başkan Yardımcısı Sezgin Oğul’un açıklamaları: “Trabzon Halkı Millet Parkı’nın içerisinde Yavuz Selim Stadının Trabzon amatör futboluna hizmet edecek şekilde yeniden yapılmasını istiyor ve bekliyor. Bu konuda şehrimizi yönetenlerin verdiği seçim vaatlerini tutmalarını bekliyor halkımız. Halkımız sadece elinden alınan Yavuz Selim Stadını geri istiyor. Trabzon amatör futbolunun 10 kategoride idman ve maç yaptığı stadı geri istiyor halkımız. Halkımız futbol sezonlarında günde 7-8 maçın yapıldığı, hakemlerin düdük çaldığı, hocaların yedekler kulübesinde oturduğu, günde en az 10 takımın gece gündüz idman yaptığı ve seyircinin tribünleri doldurduğu Yavuz Selim Stadı’nı geri istiyor.”
KARNIMIZ TOK
“Halkımız ‘mini müze şeklinde’  futbol sahası istemiyor. Mini müze futbol sahası gibi kulağı ve gönülleri tırmalayan uydurma terimlere halkımızın karnı toktur. İYİ Parti olarak tekrarlıyoruz; Yavuz Selim Stadı Trabzon için sadece bir futbol sahası değildi. Şehrin futbol kültürünün çekirdeği , yaşayan tarihi ve futbol fabrikasıydı. Ülkemizde askerlik anıları övünülerek anlatılır. Ancak Trabzon’da bunlara bir de Yavuz Selim anıları eklenir. Herkesin burada bir anısı vardır; futbolcu, hoca, hakem ya da tutkun taraftar olarak. Yavuz Selim içeresinden şehir geçen ve yaşayan stattı. Her geçen dolmuşun yolcu indirdiği müsait yerdi Yavuz Selim. Yaşatılmalıdır ve başka yolu yoktur. İYİ Parti olarak şehrimizi yönetenlere sesleniyoruz; yol yakınken proje revizyonu isteyin ve halkımıza ve şehrimize yaşayan Yavuz Selim Stadını lütfen geri verin. Millet Bahçesi içeresinde stat olmaz uydurmasından lütfen vazgeçin zira Gaziantep Hasan Celal Güzel Millet Bahçesinde olduğu gibi olur ve de çok da yakışır.”
TOPU TACA ATIYORLAR
“İYİ Parti olarak halkımıza ve şehrimize sözümüzdür : Yavuz Selim Stadını bugün şehri yönetenler yol çok yakınken geri getirmezlerse, bu İYİ Parti’nin boynunun borcudur çok yakın yarınlarda. Trabzon altyapısından yetişen futbolcularla övünürken en ünde koşan ve sosyal medyada boy boy resimler veren iktidar siyasilerinin ve yerel yöneticilerinin, şehrin futbol fabrikası konusunda topu sürekli taca atmaları ne yaman çelişkidir. Ancak unutulmasın ki şehirlerin asla silinmeyen hafızaları vardır. Yavuz Selim Stadı bu bellekten asla silinemeyecektir.”
 
 

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273