CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BAYBURT'TA

Haber : Ömer Altıntaş / Melek Çakır www.trabzonhaber24.com Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, toplu açılış töreni ve Bayburt Üniversitesi’nin akademik yılı açılış töreni için Bayburt’a geldi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BAYBURT'TA

 CUMHURBAŞKANI BAYBURT ÜNİVERSİTESİ'NİN AKADEMİK YILI AÇILIŞINA KATILDI

Haber : Ömer Altıntaş / Melek Çakır  www.trabzonhaber24.com  

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, toplu açılış töreni ve Bayburt Üniversitesi’nin akademik yılı açılış töreni için Bayburt’a geldi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Erzincan Havaalanı’na indikten sonra Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ve Maliye Bakanı Naci Ağbal ile birlikte helikopterle Bayburt’a geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın helikopteri ilçe merkezinde bulunan Genç Osman Stadyumu’na indi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Bayburt Valisi Yusuf Odabaş, Belediye Başkanı Mete Memiş, Milletvekili Şahap Kavcıoğlu, Ak Parti İl Başkanı Hakan Kobal, kamu kurum kuruluşlarının yöneticileri karşıladı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan buradan il merkezindeki Yakutiye Cami’ine geçerek Cuma namazını kıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın camiye gelişi sırasında vatandaşlar yoğun sevgi gösterilerinde bulundu.
Erdoğan, Bayburt Valiliği ve Belediye Başkanlığı ziyaretlerinin ardından toplu açılış törenine katılarak halka hitap etti.

İŞTE CUMHURBAŞKANI ERDOĞANIN KONUŞMASINDAN SATIR BAŞLARI 

-Biz, Rus savaş uçaklarının sınırlarımızı ihlal ettiğini radar görüntüleriyle, ses kayıtlarıyla tüm dünyaya duyurduk. Bu konuda Türkiye'nin haklı olduğu tüm dünya tarafından kabul ediliyor. Rusya'nın da iddialarını bu şekilde ispatlama mükellefiyeti vardır, aksi takdirde Türkiye'ye yapılan bu ağır ve haksız itham yüzünden Rusya, yalancı durumuna düşecektir.

- Sayın Putin "kim terörizme çifte standart uyguluyorsa ateşle oynuyordur" diyor. Bu söze ben sonuna kadar katılıyorum. Suriye'de 380 bin cana mal olan devlet terörü uygulayan Esed rejimine destek olam ateşle oynamaktır. DAİŞ'le mücadele bahanesiyle uluslararası meşruiyeti olan muhalifleri vurmak ateşle oynamaktır. Türkiye'nin haklılığının tüm dünya tarafından kabul edildiği bir hadiseyi bahane ederek bize olmadık ithamlarda bulunmak meseleyi vatandaşlarımıza eziyete vardırmak ateşle oynamaktır. Bölgede ticari faaliyet veya insani yardım amaçlı olarak bulunabilecek TIR'ları vurmak ateşle oynamaktır. Rusya'ya çok samimi bir şekilde ateşle oynamamasını tavsiye ediyoruz.
Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2015, 23:32
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273