Büyükşehir Meclis Üyesi Ali Osman Aydın;Maçka Halkını Bu Çileden Kurtarın!

Trabzon Büyükşehir Belediyesi 2020 yılının Ocak ayı ilk meclis toplantısını Başkan Vekili Atilla Ataman Başkanlığında yaptı.

Büyükşehir Meclis Üyesi Ali Osman Aydın;Maçka Halkını Bu Çileden Kurtarın!
banner232

Büyükşehir Belediyesinin ilk meclis toplantısında gündem dışı söz alarak konuşan Çiçeği burnunda Bağımsız Belediye Meclis Üyesi Ali Osman Aydın Maçka'da yaşamakta olan 5 mahalle halkının Trabzon Gümüşhane Transit yol inşaatı sonrası hayatlarının nasıl çekilmez hal aldığını, acilen ufak dokunuşlarla bunun çözümünün olabileceğini ifade ederek Trabzon Büyükşehir Belediyesi nezdinde Karayolları Bölge Müdürlüğünden sinyalizasyon sistemi ile çözüm istedi. Bağımsız Belediye Meclis üyesi Ali Osman Aydın konuşmasında ; 

Maçka Çatak mahallesinde  yarım kalmış üst geçidin yapılacağı yerin ve yolun bağlı olduğu beş mahalle mağdur durumda. Üst geçit yapılmadan önce mevcut yerden karşı yola araçlar kolaylıkla geçmekte ve ilçe merkezine ulaşmaktaydı. Şimdi ise yolun bölünmüş olarak yapılması Maçka-Gümüşhane transit yol olduğundan trafiğe kapatılmış ve araçlar 3,5 km yukarıda bulunan su kenarı mahallesindeki üst geçitten dönmekte ve aynı yolu geri gelmektedir. Bu da vatandaşa  fazladan 7 km fazla yol yaptırmaktadır. Daha önce 1 km  yol giderek şehir merkezine ulaşan vatandaş şimdi ise 8 km yaparak ulaşıyor. Bu mağduriyetin giderilmesi için mevcut üst geçit tamamlanıncaya kadar geçici olarak bu yere trafik lambaları koyularak çözüme kavuşturulmasını talep ediyoruz. Mağdur olan mahallelerimiz; Sındıran, Yaylabaşı, Çatak, Çeşmeler ve Ormanüstü mahalleleridir. Bu mahallelerde toplam 1700'e yakın kişi yaşamakta ve sorunun çözüme kavuşturulmasını beklemektedir. Büyükşehir belediyesinden ricamız yetkili kurumla iletişime geçip çözüm üretmesidir.

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273