banner164

Bitlis ile Artvin Arasında Gönül Köprüsü Kuruldu

Haber : Ömer Altıntaş www.trabzonhaber24.com İçişleri Bakanlığınca yürütülen "Kardeş Şehirler Projesi" kapsamında Bitlis'te bulunan Artvin heyeti, memleketlerine uğurlandı.

Bitlis ile Artvin Arasında Gönül Köprüsü Kuruldu
banner264
 Bitlis ile Artvin Arasında Gönül Köprüsü Kuruldu 
Haber : Ömer Altıntaş www.trabzonhaber24.com

İçişleri Bakanlığınca yürütülen "Kardeş Şehirler Projesi" kapsamında Bitlis'te Proje Koordinatörü Ahmet külekçi'ninde bulunduğu Artvin heyeti, memleketlerine uğurlandı.

Bitlis Kültür ve Turizm Müdürü Ramazan Gencan, gazetecilere yaptığı açıklamada, dünyaya ışık saçan ve müze kenti olarak adlandırılan Bitlis'te, Artvin'den gelen heyeti ağırladıklarını kaydetti.

Bu heyete Bitlis merkez ile Tatvan, Ahlat ve Adilcevaz ilçelerindeki bütün tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri tanıtma fırsatı bulduklarını anlatan Gencan, şöyle konuştu:

"Güzel bir programdı. Artvinli kardeşlerimiz hiç görmediği şekilde buradan çok farklı duygularla ayrıldı. Maalesef coğrafyamızla alakalı bir ön yargı var. Bugüne kadar bu ön yargı devam ediyordu. Burada yaşayıp ve güzellikleri keşfettikten sonra ön yargılar tamamen dağılıyor. İnşallah daha güzel günler göreceğiz. Bu güzel şehirde birçok misafiri ağırlamayı düşünüyoruz."

"Kesinlikle bu şehrin tanıtılması gerekir"
Artvinli halk şairi Gülden Taş, "Kültür elçisi olarak buraya gelmekten çok mutluyum. Buradaki insanların ilgisi ve tarihi dokusu o kadar güzel ki tarif edilmez. Kesinlikle bu şehrin tanıtılması gerekir. Burada gezip görülmesi gereken o kadar çok şeyi var ki anlatılamaz. Artvinli olarak buranın tanıtımı için ellimden ne gelirse yapacağım." dedi.

"Buradaki intiba ruhumuzun derinliklerine işledi"
Artvin İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Fevzi Genç, kadim şehir Bitlis'in geçmişten gelen köklerinin ne kadar geniş ve derin olduğunu anladıklarını vurgulayarak, "Vali, kaymakamlar, çalışanlar ve Bitlis halkı bizi çok güzel ağırladı. Bu kardeşlik köprüsü projesinin devam etmesi noktasında ne gerekiyorsa en güzel şekilde yapacağız. Bunu da vicdani olarak bir borç biliyoruz. Buradaki intiba ruhumuzun derinliklerine işledi, kalbimizde yer aldı." diye konuştu.

AHMET KÜLEKÇİ

Bitlis Valimiz İsmail Ustaoğlu da Trabzonsporlu oldu..Sayın  Valim ayrıca kardeşlik köprūsū projesi kapsamında teşekkūr belgesi vererek beni onure etti.Allah razı olsun güzel isler yaptığınızda sizi birileri görūyor takdir ediyor..Bazıları da fitne fesatlıkla hasetinden çatlıyor..Kalbiniz temiz olsun yeter..Hayatta her şey var..

Heyet kentten ayrılırken duygu yüklü anlar yaşandı.
Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2017, 00:00
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner179

banner160

banner233

banner234