banner277

ARAKLI BAYIRBUCAK İÇİN KERMES DÜZENLEDİ

Haber : Melek Çakır www.trabzonhaber24.com Araklı’da Bayırbucak Türkmenleri yararına düzenlenen hayır kermesinin açılışını gerçekleştiren Trabzon Büyükşehir Belediye başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, “Burada bir milletin nasıl bir ve bütün olduğunu göstermiş oluyoruz” dedi.

ARAKLI BAYIRBUCAK İÇİN KERMES DÜZENLEDİ

 ARAKLI BAYIRBUCAK İÇİN KERMES DÜZENLEDİ 

Haber : Melek Çakır  www.trabzonhaber24.com

 Araklı’da Bayırbucak Türkmenleri yararına düzenlenen hayır kermesinin açılışını gerçekleştiren Trabzon Büyükşehir Belediye başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, “Burada bir milletin nasıl bir ve bütün olduğunu göstermiş oluyoruz” dedi.
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Araklı Kaymakamlığı tarafından Suriye’deki Bayırbucak Türkmenleri için Araklı’da düzenlenmekte olan hayır kermesinin açılışını gerçekleştirdi. Burada katılımcılara hitap eden Başkan Gümrükçüoğlu, Türk milletinin topyekün Suriye’deki soydaşlarının yanında yer aldığını ifade ederken, “Yardımlarımızı Allah’ın (c.c.) izniyle, milletimizin ve Araklı’mızın desteğiyle sürdürecek olduğumuzu gösteriyoruz. Bu güzel kermesi düzenleyen Sayın Kaymakamım Adnan Tezcan, Sayın İlçe Belediye Başkanım Recep Çebi, değerli eşlerine ve emek veren herkese teşekkür ediyorum. Sayın Adnan Tezcan beyefendi buradan Türkmen Dağı’na mesaj göndermek istediğini ortaya koyan bir kaymakamımızdır. Burada bir milletin nasıl bir ve bütün olduğunu göstermiş oluyoruz” dedi.

Araklı Kaymakamı Adnan Tezcan da konuşmasında kermese alanında tüm siyasi partilerin temsilcilerinin bulunduğuna dikkat çekerken, “Belediyemiz her zaman olduğu gibi bu organizasyonda da yanımızda oldu. Ben 3,5 yıldır buradayım. Sayın Gümrükçüoğlu her adımımızda bizleri destekledi. İnşallah ümmet olarak bugün yaşadıklarımız uyanışımıza vesile olacaktır” ifadelerini kullandı. Protokol konuşmalarının ardından kermesin açılışı gerçekleştirildi. 3 gün boyunca açık kalacak olan kermeste elde edilecek olan gelirle Bayırbucak Türkmenleri’ne yardımda bulunulacak.

ARAKLI BELEDİYE BAŞKANI RECEP ÇEBİ

Keremsimize Uzaktan yakından Katılan herkese teşekkür ediyorum. Araklı'da kaymakamılığımız Araklı Belediyemiz ve Tüm Resemi kurumlarımızla Bayırbucak Türkmenlerimizin acı içinde olduğunu biliyoruz. Bizde Araklı olarak acı içinde olan Bayırbucak Türkmenlerine cani gönülden yardım etmekteyiz . İslam ve Türk halkı üzerinde oynanan bu oyunların farkındayız onun iin herzaman Türkmen kardeşlerimizin yanında olacağız dedi. 

Açılışa Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.orhan Fevzi Gümrükçüoğlu'nun yanısıra ,Araklı Kaymakamı Adnan Tezcan,Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi,Araklı Ak Parti İlçe Başkanı,Ak Parti Trabzon İl Gençlik Kolları Başkanı Halim Yılmaz,Of Belediye Başkan yardımcısı ve çok sayıda davetli ve yardım sever vatandaş katıldı 
Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2015, 19:52
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273