Yıldızlı TOKİ Ortaokulu Öğrencileri Akçaabat Kaymakamını Ziyaret Etti

Trabzon MEB-ARGE, Hayata Değer Kat projesi kapsamında Aralık ayındaki Etkinlik Sosyal Sorumluluk görevi için Yıldızlı TOKİ Ortaokulu 6-D sınıfı öğrencisi Göktuğ Onat, Okul Müdür yardımcısı Sayın Fatih Kahraman ve sınıf arkadaşları Akçaabat İlçe Kaymakamı Ramazan Kurtyemez ile makamında bir araya geldiler.

Yıldızlı TOKİ Ortaokulu Öğrencileri Akçaabat Kaymakamını Ziyaret Etti
banner232


 Proje konusu; İklim değişikliği ve atık yönetimi ile ilgili sunumda Dünyayı ve gelecek nesilleri tehdit eden atık sorununun yöremizde nasıl daha hızlı olarak en aza indirebiliriz? ile ilgili olarak  Göktuğ Onat, Kaymakam Beye, Bu projeyle ilçemizde bu soruna katkı sunmayı hedefliyoruz."dedi. 
Projemizde Her evi Bir ayrıştırma merkezi olarak düşünebiliriz.Ozellikle ilk ve Orta dereceli okullarda öğrencilere yönelik eğitimlerle toplumu bilinçlendirerek hem atık yönetimi hızlandırılabilir hem de iklim değişikliği sürecine pozitif katkıda bulunulabiliriz.
    Yapılabilecek etkinliklerde; -Toplumu Bilgilendirmek için öncelikle okullarda konuyla ilgili bilgilendirme çalışmaları yapmak, çalışmaları teşvik için ödüller vermek ve durumu akışkanlık haline getirerek projenin amacına ulaşmasına herkesin desteğini sağlamak olarak belirterek,
kendisine destek veren Okulu Yıldızlı TOKİ Ortaokulu Müdürü Sayın Ergin Ocak , Müdür yardımcısı Sayın Fatih Kahraman ve Sınıf arkadaşları ile Projeyi Sunması için fırsat veren Akçaabat Kaymakamı Sayın Ramazan Kurtyemez Bey'e teşekkürlerini sundu...

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2019, 08:28
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273